Кантрі, ремейк Jolene та дует з Майлі Сайрус. Усе про альбом Бейонсе Cowboy Carter, який захопив чарти

Стиль жизни
02.04.2024
ТЕКСТ: Єлизавета Бабец
ПОДЕЛИТЬСЯ
Другий акт трилогії
ПОДЕЛИТЬСЯ

«Це не кантрі-альбом, це Beyonce», — заявила Queen B, натякаючи, що жоден з нас не зможе описати краще новий реліз співачки, ніж сама знаменитість. Попри це платівка сповнена знайомих слухачам мотивів: Cowboy Carter віддає шану стилю кантрі, кидаючи виклик новим жанрам. Розповідаємо, що потрібно знати про останній нашумівший альбом Бейонсе, який вже захопив топ-чарти.

Кантрі, поп чи Beyonce: де шукати правду?

Платівка Cowboy Carter мала стати першою частиною музичної трилогії Бейонсе, однак у 2022 році співачка представила Renaissance — танцювальний альбом з поп-звучанням. У новій платівці знаменитість досліджує коріння американської музики та ключових її особистостей.

Критики Cowboy Carter підкреслюють, що кантрі — жанр, властивий здебільшого для білошкірих емігрантів. Так, одна з американських радіостанцій відмовилася транслювати платівку, допоки фанати співачки не звинуватили їх у расизмі.

«Критика, з якою я зіштовхнулася, коли вперше спробувала працювати в цьому жанрі, змусила мене переступити через обмеження, які були на мене накладені. Акт ІІ — це результат того, що я кинула виклик самій собі і не поспішала змішувати жанри, щоб створити цю роботу», — розповіла Бейонсе.

Загалом робота над Cowboy Carter тривала п’ять років.

Легенда темношкірого кантрі

Для створення нового альбому Бейонсе заручилася підтримкою легенди кантрі Лінди Мартелл — першої комерційно успішної темношкірої співачки цього жанру. 82-річна Лінда бере участь в інтермедіях Spaghettii та The Linda Martell Show, у кожній з котрих наголошує на обмеженості та рамках кантрі.

«Джолін, я знаю, що я королева»

До альбому Cowboy Carter увійшов ремейк на культовий трек Доллі Партон Jolene, записаний на основі особистої історії співачки, коли та приревнувала свого чоловіка Карла до касирки банку. У звучанні Бейонсе Джолін — більше не королева, яка намагається звабити одруженого. Знаменитість визнає красу героїні, але королевою — називає виключно себе.

Факт: на сьогодні існує більше 70-ти каверів на пісню Jolene.

Дует з Майлі Сайрус

II Most Wanted — таку назву отримав трек, створений у колаборації з Майлі Сайрус. Співачка, яка за свою кар’єру неодноразово випускала кантрі-пісні (водночас і ремейк на пісню своєї хресної матері Jolene), повернулася до жанру. «Дякую,Бейонсе. Ти все і навіть більше», — прокоментувала неочікувану для слухачів співпрацю Майлі.

 «Париж, Техас»

Пустелі західного Техасу стали натхненням як для фільму 1984 року  «Париж, Техас», володаря «Золотої пальмової гілки» Канського фестивалю, так і для пісні Бейонсе. У треку 16 Carriages співачка цитує стрічку, а для її обкладинки знаменитість відтворила образ героїні Джейн Хендерсон, роль якої зіграла німецька акторка Настасья Кінскі.  

Cowboy Carter і мода

Кастомний Versace, кукла Bratz у вестернському образі — впевнені, це лише початок кантрі-ери. До створення аксесуарів для Бейонсе долучився й український бренд Ruslan Baginskiy, ковбойський капелюх якого вже примірила співачка.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).