Читати та дивитися: 5 нових екранізацій книжкових бестселерів

Новости
13.10.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Джейн Остен, Стівен Кінг та інші
ПОДЕЛИТЬСЯ

Є в Голлівуді такий вираз: “Ніколи не оцінюй книжку за її екранізацією”. Редакція L'Officiel Online разом з національною книжковою платформою Yakaboo склали список книжок, екранізації яких вийшли нещодавно або з'являться незабаром.

«Там, де співають раки»

Делія Оуенс

Кая все життя спостерігає за безкраїми луками на узбережжі — маршами. Вона самотня посеред цієї дикої природи, їй доводиться в усьому покладатися лише на себе. Кая дорослішає, і приходить час, коли їй хочеться бути коханою. Двоє хлопців з найближчого містечка зачаровані її дикою красою, А потім стається трагедія: одного з них знаходять мертвим. Каї доведеться не тільки пережити смерть коханого, а ще й зняти з себе обвинувачення у вбивстві. Книжка стала бестселером New York Times: “Прекрасний до болю дебютний роман про таємниче вбивство та одночасно роман про дорослішання й красу природи”. 

Однойменний фільм вийшов у прокат влітку цього року. Різ Уізерспун блискуче впоралась із режисурою, у головних ролях — чудові Дейзі Едгар-Джонс та Тейлор Джон Сміт.

«Вона розповіла»

Джоді Кантор, Меґан Туей

Шокуюче розслідування двох журналісток, Джоді Кантор і Меґан Туей, сколихнуло не лише Голлівуд, а й увесь світ, ніби відкрило скриньку Пандори, — жінки, які десятиліттями мовчали про свої травматичні історії, тепер відверто заговорили. Вони відкрилися світові заради інших жінок, для убезпечення майбутніх поколінь та для себе. Так постав рух #MeToo. Авторки збирали інформацію протягом трьох років. За це розслідування журналістки отримали Пулітцерівську премію у категорії "Служіння суспільству".

Екранізація книжки вийде під назвою “Вона сказала” 18 листопада 2022 року. У головних ролях — Зої Казан, Кері Малліган та Патріша Кларксон. 

«Доводи розсудку»

Джейн Остен

Джейн Остен вважається засновницею дамського роману. Тому у книжці є все, що так подобається читачкам. Енн Елліот вже двадцять сім років, і вона вважає, що романтичні перспективи у неї вже слабенькі. Колись вона розірвала заручини з красивим капітаном, а тепер зустріла його знову, вісім років потому. Уся драма "бути чи не бути стосункам з ексом", блискуча іронія двох дорослих та розумних персонажів, шарм старої доброї Англії — у цьому романі. 

Фільм вийшов у липні на платформі Netflix. У головній ролі — улюблениця публіки Дакота Джонсон. Виявляється, у неї чудовий комедійний талант! Критики прийняли фільм прохолодно, адже режисерка Керрі Крекнелл спробувала модернізувати класичний твір. Але якщо ви не проти таких експериментів з “осучаснення”, то вам стрічка має сподобатись.

«Анатомія скандалу»

Сара Воган

Іноді правда може зруйнувати життя. В житті ідеального подружжя Софі та Джеймса панує гармонія. Софі обожнює свого чоловіка — харизматичного, вродливого, успішного, ніжного батька та свідомого громадянина. Але несподівано Джеймса обвинувачують у зґвалтуванні. Софі захищає чоловіка, адже ці обвинувачення не можуть бути правдою. Проте докази змушують її засумніватися. Як думаєте, що стається, коли віддана дружина дізнається правду? Майстерно виписаний популярною британською авторкою Сарою Воган сюжет зробив цей психологічний роман “миттєвим міжнародним бестселером”.  

Короткий серіал за цим романом вийшов на Netflix у квітні. Головну героїню грає Сієна Міллер. 

«Салимове Лігво»

Стівен Кінг

Існує тільки два типи читачів: ті, що обожнюють Стівена Кінга, і ті, що прочитали один роман, але не хотіли б відчути цей мороз по шкірі знову. Якщо вам подобаються гострі враження — читайте роман, який сам Кінг називає одним зі своїх улюблених. Маленьке містечко, моторошний зруйнований будинок, зляканий хлопчик. Колись хлопчик виросте, повернеться, щоб упевнитись: то все йому примарилось. Але ні, не примарилось. Люди почали зникати у містечку, а найгірше — повертатися дуже дивними. 

Книжку вже екранізовували в минулому, але чому б не спробувати ще раз? Прем'єру анонсували на вересень цього року, але у зв'язку із затримками у виробництві через COVID, стрічка вийде у квітні 2023-го. У головних ролях вас змусять співпереживати Льюїс Пуллман та Макензі Лі. 

Читайте також: Креативники розробили мапу Києва з місцями, де жили й творили відомі українські письменники

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).