Хто така Клара Боу — героїня нового альбому Тейлор Свіфт і натхненниця Марго Роббі

ПОДЕЛИТЬСЯ
Перша відома it-girl
ПОДЕЛИТЬСЯ

Поки новий альбом The Tortured Poets Department («Відділ замучених поетів») Тейлор Свіфт досягає нових висот у чартах і в продажах, серед фанатів співачки виникло питання — хто така Клара Боу? Саме на її честь названа одна з нових пісень виконавиці у жанрі попрок, що отримала визнання критиків. «У цьому світлі ти схожа на Клару Боу. Дивовижно», — лірично співає Тейлор Свіфт у композиції під назвою Clara Bow. «Все своє життя ти знала, що тебе зірвуть, як троянду?». 

Життя й спадщина Клари Боу, хоч і не такі відомі на стелажах сучасної попкультури, проте були значущими. Вона була зіркою німою кіно, секс-символом ревучих 20-х років та оригінальною it-girl. А втім, її історія, попри славу, не завершилася таким же успішним фіналом. У чому трагізм Клари Боу, що став натхненням для Тейлор Свіфт — розповідає L’Officiel Online.

З бідності до акторства

В оді магічній ері золотої доби Голлівуду — у фільмі «Вавилон» режисера Дам’єна Шазеля — Клара Боу також стала натхненням для персонажки Неллі Ларой. Останню, талановиту старлетку, зіграла Марго Роббі. Справді, статус Клари Боу був культовим: вона стала першою знаменитістю, яка отримала статус it-girl. 

Клара Боу народилася в Брукліні 1905-го, і, як говорив її біограф Девід Стенн, це було місце «найжорстокішої бідності, яка була відома на той час». Дитинство майбутньої знаменитості був складним: батько вдавався до жорсткості й аб’юзу, а мати мала психічний розклад. Її життя могло б бути зовсім іншим, враховуючи його початок, а втім, у 16 років Клара Боу перемагає в конкурсі краси журналу Fame and Fortune. Після цього вона отримує невелику роль у фільмі 1921-го, проте надалі від неї відмовлялися агенції й студії. «Завжди щось було не так», — згадувала Клара Боу. «Я була занадто молода, або занадто мала, або занадто товста. Зазвичай я була занадто товста». 

Слава й звання секс-символу

Попри відмови, акторка продовжувала працювати, і, зрештою, отримала статус суперзірки. Публіка обожнювала її образ: з великими очима, харизматична, спокуслива, енергійна та справжня. Вона стала втіленням образу флеперок, молодих бунтарок із каре 20-х років, та лише в одному 1925 році знялася в 15 фільмах. «Вона була першим американським секс-символом», — говорив біограф Девід Стенн для The Washington Post. «Жінки хотіли бути нею, а чоловіки хотіли бути з нею. Вона мала теплоту й вразливість, які були привабливі для всіх».

Зі славою прийшли й атаки таблоїдів, а студії маніпулювали нею та змушували її працювати в неможливому ритмі, поки вона заробляла величезні гроші. «Студії виснажували її до смерті», — казала для BBC Елейн Шепард, що спродюсувала про неї документальний фільм. «Вона приймала купу таблеток, щоб підняти себе з ліжка вранці та змусити заснути вночі». У 28 років Клара Боу завершила свою кінокар’єру, а втім, її спадщина досі знакова — вона надихає представників кіноіндустрії та стала прототипом Бетті Буп, а також першою it-girl.  

У своїй пісні, названій на честь культової акторки 20-х, Тейлор Свіфт співає про те, як краса й слава змінюється забуттям і ненавистю. «Краса — це звір, який реве на четвереньках. Вимагаючи "більше" », — йдеться у композиції співачки. Сьогоднішні родичі Клари Боу позитивно відреагували на вихід пісні, адже вона, зрештою,  відображає руйнівний вплив на Голлівуду на тих, кого він спочатку прославляє. 

Читайте також: Enfant terrible: 8 найвизначніших показів Жан-Поля Готьє.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).