Сучасні токсичні стосунки в Америці 80-х: рецензія на фільм «Любов, брехня і кровопролиття» з Крістен Стюарт

Стиль жизни
25.04.2024
ТЕКСТ: Єлизавета Сушко
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

В український прокат вийшла нова акторська робота Крістен Стюарт — екшн трилер «Любов, брехня і кровопролиття». Стрічка розпочала свій шлях в 2024 році з Санденсу та Берлінале, де будоражила кінокритиків насиченням оммажів та духом знайомих стрічок, які полюбилися ще в 90-х.

За сюжетом, події розгортаються в маленькому містечку американського штату Нью Мексико в 1989 році. Лу (Крістен Стюарт) працює адміністраторкою в спортзалі, водночас коли амбітна бодібілдерка Джекі (Кеті ОʼБраєн — «Мандалорець») шукає роботу та мріє дістатися Лас-Вегасу. Вперше вони побачаться серед заліза тренажерного залу та між ними проскочить іскра. Але їх роман призведе до руйнувань — у токсичних стосунках бурлять ревнощі та вбивства на ґрунті бажання помститися.

Для режисерки Роуз Ґласс картина стала другим повним метром та вдруге розповідає про взаємозалежність. Головною героїнею її дебюту «Свята Мод» була монахиня, тоді як «Любов, брехня і кровопролиття» спускається на нижчий рівень святості — стиль Кроненберга, Тарантіно та Содерберга. Режисерка надихалась такими класичними стрічками як «Кримінальне чтиво» та «Виправдана жорстокість». А на «Секс, брехня і відео» 1989-го року зробила пряму відсилку, коли на екрані зʼявляється асфальт нічної траси.

«Любов, брехня та кровопролиття» нагадує і стрічку Рідлі Скотта «Тельма і Луїза», але це – жіночий погляд на сучасні стосунки, у яких бурлять гормони та пристрасті в сеттингу кінця 80-х — атмосферної Америки, у якій тільки заборонили анаболічні стероїди, але ще несеться культ бодібілдингу, зброї та мода на тир.

У такій суміші настроїв, сенсу й атмосфери дуже органічно виглядають різнобічна акторка Крістен Стюарт та бодібілдерка в минулому й акторка з фільмів Marvel і серіалів Star Wars Кеті ОʼБраєн. Токсичність в історії розповсюджується не лише на їх романтичні стосунки: такий формат і між Лу та її батьком, якого грає Ед Гарріс («Шоу Трумана») , і між її сестрою та її чоловіком та навіть в тих зрадах, які переповнюють життя кожного з героїв та героїнь.

Роуз Ґласс створила не просто наелектризований екшн,  романтичний трилер чи кримінальний кривавий фільм про помсту. Вона помістила актуальну проблематику ХХІ століття в сеттинг минулого, настрій бойовика та відомі кіновідсилки. У цьому їй допомагає робота Ольги Міл, дизайнерки по костюмах українського походження, ретельно підібраний плейлист і магічний реалізм, яким просочений візуал стрічки. 

Багато чого у фільмі може здивувати глядачів в українському кінотеатрі. Стрічка не соромиться інтимного, кривавого та абсурдного. Але за кожною секс сценою, прибирання туалету руками Крістен Стюарт чи розтрощенням щелепи Дейва Франко («Ілюзія обману») стоїть набагато глибша тема для роздумів, ніж звичайний popcorn movie. 

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).