Модний парад: все, що треба знати про Met Gala 2024

Новини
26.04.2024
ПОДЕЛИТЬСЯ
Головне про захід, який відбудеться 6 травня
ПОДЕЛИТЬСЯ

Найзнаменитіші зі знаменитих і найрозкішніші вбрання від провідних дизайнерів індустрії — щороку Мет Гала стає найочікуванішою ніччю на рівні з «Оскаром» і «Ґреммі». Цей модний апофеоз із зірковими гостями має благодійну мету: зібрати кошти для Інституту костюма Метрополітен-музею в Нью-Йорку. Він також маркує відкриття нової виставки у вище згаданій інституції. Так, цьогорічна експозиція в музеї під назвою Sleeping Beauties: Reawakening Fashion («Спляча красуня: відродження моди») включатиме 250 образів від Ельзи Скіапареллі, Іва Сен-Лорана, Крістіана Діора та інших культових дизайнерів.

Напередодні довгоочікуваного Met Gala 2024 L’Ofificel Online розповідає все, що треба знати про нього — від теми, часу й місця проведення до організаторів.

Ріанна на Met Gala 2023

Коли та де?

Традиційно Мет Гала  проходить у перший понеділок травня. Так цьогорічний захід припадає на 6 число місяця. Сам захід пройде у нью-йоркському Музеї мистецтва Метрополітен. 

Яка тема?

Тема Мет Гала визначає дрес-код його зіркових гостей, і цьогоріч її назва — це The Garden of Time («Сад часу»). Вона безпосередньо пов’язана з самою виставкою в Музеї мистецтва Метрополітен. Так, на експозиції покажуть одяг, настільки крихкий, що його ніколи більше не вдягнуть; він наче спить як красуня з казки братів Ґрімм в архіві Інституту костюма. 

Інший фактор, що визначив тему Мет Гала — це натхнення однойменним оповіданням Джеймса Балларда 1962-го. У центрі його сюжету — граф Аксель із дружиною, що живуть на розкішній віллі із садом кришталевих квітів. Одного разу на їхній маєток починає наступати розлючений натовп. Тож задля відновлення спокою, граф зриває кожну квітку, щоб повернути час. Оповідання Джеймса Балларда — це метафора про цикл творення й руйнування в людському суспільстві. 

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 

Допис, поширений Giambattista Valli Official (@giambattistavalliparis)

 

Як можна інтерпретувати ці елементи теми в одязі? Звісно, у квіткових мотивах, для прикладу, як у готичній кутюрній колекції дизайнерки Сімон Роша для Jean Paul Gaultier весна-літо 2024. Очікується, що на червоній доріжці також з’являться фентезійні вбрання від Giambattista Valli, Valentino й Alexander McQueen. 

Хто буде організаторами?

Анна Вінтур, покровителька Інституту костюма, традиційно залишиться організаторкою Met Gala. Вона бере участь у проведенні заходу з 1995 року. Цьогоріч цю посаду з нею розділять знаменитості, зокрема Зендея, Дженніфер Лопес, Bad Bunny й Кріс Гемсворт. Крім того, креативний директор модного дому Loewe Джонатан Андерсон і генеральний директор тіктока Шоу Зі Чу матимуть роль почесних організаторів. 

А як щодо ведучих прямої трансляції?

Наразі не було оголошено, хто стане ведучими прямої трансляції Met Gala 2024. Проте передбачувано ними будуть знаменитості. Так, торік ведучими були Емма Чемберлен, «Ла Ла» Ентоні, Хлоя Файнман і Дерек Бласберг.

Хто запрошений?

Ім’я 450 запрошених осіб — це строго охоронювана таємниця, про яку можна дізнатися безпосередньо лише в день находу. Наразі свою присутність підтвердила Ріанна, проте щороку захід збирає знаменитостей А-класу — від Тейлор Свіфт, Блейк Лайвлі до Бейонсе. 

Читайте також: Модна еволюція: 28 найкращих образів Джіджі Гадід із червоних доріжок

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).