Голос покоління: що відомо про байопік Боба Ділана з Тімоті Шаламе

ПОДЕЛИТЬСЯ
Історія музичної легенди
ПОДЕЛИТЬСЯ

Від ексцентрика Віллі Вонки до диктатора Пола Атріда в «Дюні» — з останніми ролями Тімоті Шаламе вкотре закріпив за собою статус висхідного таланту в Голлівуді. Тепер номінант «Оскару» за гру у фільмі «Назви мене своїм ім’ям», 28-річний американський актор, готується втілити на екрані легенду музики — Боба Ділана, 10-разового лауреата «Ґреммі». У стрічці під назвою «Повна невідомість» (A Complete Unknown) він зобразить одного з найвпливовіших музикантів століття, а також лауреата Нобелівської премії з літератури, пісні якого стали символами рухів за громадянські права в США й проти війни у В’єтнамі. Що відомо про байопік Боба Ділана з Тімоті Шаламе в головній ролі розповідає L’Officiel Online.

Тімоті Шаламе на зніманні «Повної невідомості»

Сюжет

Події «Повної невідомості» розгорнуться довкола юного Боба Ділана, що стає рок-іконою. Для нього це була скандальна трансформація звучання: музикант змінює акустичну гітару на електрогітару, через що його прозвали зрадником фолкмузики. 

У реальному житті Боб Ділан ще у свої 20 років здобув звання висхідного таланту у межах жанру фолк. А втім, на фолк-фестивалі в Ньюпорті 1965-го він починає грати з електрогітарою. Хоч це викликало обурення з боку прихильників фолкмузики, зміни стали ключовими для Боба Ділана, який невдовзі починає підкорювати гітпаради з такими композиціями, як-от Like a Rolling Stone.

Боб Ділан

Акторський склад

Крім Тімоті Шаламе в головній ролі, байопік збере ще кількох зірок в акторському складі. Серед них Ель Феннінг, що виконає роль любовного інтересу Боба Ділана Сільві Руссо, і 3-разовий номінант на «Оскар» Едвард Нортон («Бійцівський клуб»), який зіграє відомого фолк-виконавця Піта Сіґера. Також Моніка Барбаро втілить на екрані співачку Джоан Баез, Нік Офферман — музиканта й фольклориста Алана Ломакса, а Бойд Холбрук — Джонні Кеша. 

Тімоті Шаламе на зніманні «Повної невідомості»

Режисерське крісло 

Режисером фільму виступить Джеймс Менголд («Перерване життя», «Індіана Джонс», «Росомаха»). «Це такий дивовижний час в американській культурі, і історія молодого, 19-річного Боба Ділана, який приїхав до Нью-Йорка з двома доларами в кишені й за три роки став світовою сенсацією», — говорив Джеймс Мангольд про фільм в інтерв'ю для Collider. «Спочатку його прийняли в сім'ю нью-йоркської фолкмузики, а потім, звичайно, в певний момент він випередив її, оскільки його зірка зійшла настільки, що в це неможливо було повірити. Це така цікава правдива історія про такий цікавий момент на американській сцені». За словами режисера, актор Тімоті Шаламе також буде самостійно співати, виконуючи роль Боба Ділана. 

Тімоті Шаламе на зніманні «Повної невідомості»

Боб Ділан

Дата релізу

Наразі невідомий час прем’єри байопіку «Повна невідомість». Його знімання було перенесено через страйк профспілки голлівудських акторів у серпні 2023 року. Його поновили лише в березні 2024-го, в час, коли й з’явилися перші фотографії Тімоті Шаламе в ролі Боба Ділана.

Читайте також: Яке воно – життя генія? 5 фільмів про видатних художників

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).