Любовний лист Італії: подорож у світ майстерності з виставкою Dolce & Gabbana

ПОДЕЛИТЬСЯ
Любовний лист Італії
ПОДЕЛИТЬСЯ

Мода у світі Доменіко Дольче й Стефано Габбана — це поєднання фантазії, реального життя та майстерності. Цьогоріч модному будинку виповниться 40 років — ще із 80-х, коли контрастно панував мінімалізм, творчий тандем дизайнерів створює барвисті й фемінні дизайни. Дослідити світ творінь Dolce & Gabbana пропонує нова масштабна ретроспектива в Королівському палаці Мілану. Що треба знати про виставку — любовний лист Італії — розповідає L’Officiel Online.

Виставка «Від серця до рук: Dolce & Gabbana»

Імерсивна виставка під назвою «Від серця до рук: Dolce & Gabbana» вперше дозволить дослідити одночасно те, що надихає модний дім, яким є його креативний процес і майстерне ремесло ручної роботи або fatto a mano. «Пориньте у світ Доменіко Дольче й Стефано Габбана», — описує ретроспективу кураторка Флоренс Мюллер, що також працювала над виставкою «Dior: від Парижа до світу». «Де переплітаються магія й фантазія, легенда та реальність». Експозиція охоплює екземпляри з окремих колекцій дому, як-от Alta Moda, Alta Sartoria та Alta Gioielleria, що були створені для втілення особливостей кравецького ремесла.

Виставка «Від серця до рук: Dolce & Gabbana»

На виставці презентовані 100 творінь Dolce & Gabbana із 3D-деталями та філігранною вишивкою з перлами й блискітками, що розміщені в тематичних кімнатах. Кожна з них — це данина елементам італійській культурі, як-от музиці, балету й опері, що надихають Доменіко Дольче й Стефано Габбана. «Кіно, мистецтво, культура, їжа, традиції, люди, яких ми зустрічаємо щодня на вулиці... Італія — постійне джерело натхнення. Ми занурені в "абсолютну красу" й іноді навіть не усвідомлюємо цього», — говорив Доменіко Дольче в інтерв’ю для Financial Times. «Кожен італійський регіон насправді має свою історію, фольклор, який розкриває душу території та людей, які там живуть», — казав Стефано Габбана.

Процес створення в Dolce & Gabbana

В одній з кімнат, що має форму дзеркальної зали, віддається шана видатним венеціанським склярам, серед яких сім’ї Барбіні й Баров’є. Їхні роботи надихнули Доменіко Дольче й Стефано Габбана на створення осяйних суконь з квітами зі скла. Інший розділ виставки відведений культовій кінокартині «Леопард» італійського режисера Лукіно Вісконті, що розповідає про бурхливі соціальні зміни 1860-х на Сицилії. Цей фільм став натхненням для ще однієї надзвичайної сукні Dolce & Gabbana. Заразом фінальний розділ «Від серця до рук: Dolce & Gabbana» відтворює приміщення оперного театру «Ла Скала» в Мілані та віддає належне його вишуканим червоним залам.

Провідний мотив експозиції — майстерність співробітників дому, тож на виставці також представлена копія його sartoria або ательє. Як відомо, любов до ремесла, як і відданість йому, була рано вкорінена глибоко в життя Доменіко Дольче. Його сім’я володіла невеликим швейним бізнесом, де дизайнер працював змалку. Ця давня пошана до традиційних технік втілилася в тому, що у 2012 році модний дім заснував свою школу Botteghe di Mestiere.

Виставка «Від серця до рук: Dolce & Gabbana»

Зліва направо: Alta Moda Siracusa осінь-зима 2022, на виставці «Від серця до рук: Dolce & Gabbana»

Протягом тематичних «розділів» виставки до того ж представлені роботи диджитал-художників, створені в діалозі з відомими дизайнами Dolce & Gabbana. Серед них, зокрема, Феліче Лімосан, Альберто Марія Коломбо, Вітторіо Бонапаче й Catelloo, що отримали повний карт-бланш в осмисленні кодів модного дому. Представивши роботи сучасних художників, «Від серця до рук: Dolce & Gabbana» постає містком між культурою й модою, минулим і теперішнім, а також зображає любов дизайнерів до la dolce vita — прекрасного життя. 

Виставка «Від серця до рук: Dolce & Gabbana» триватиме до 31 липня.

Читайте також: Що всередині: футуристичний бутик Dior у Женеві та смаргдове буйство в поп-апі Valentino Beauty в Шанха.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).