«Сенсація»: скандальне інтерв’ю принца Ендрю про дружбу з Епштейном та звинувачення в насильстві в новому фільмі Netflix

Стиль жизни
09.04.2024
ТЕКСТ: Єлизавета Бабец
ПОДЕЛИТЬСЯ
Журналістська драма
ПОДЕЛИТЬСЯ

Одного разу навіть на найпотаємніші таємниці пролиється світло. Інтерв’ю сина королеви Єлизавети II для каналу Newsnight обговорювали далеко за кордонами Великобританії, і на це є декілька причин. 2019 рік, товариша принца Ендрю Джефрі Епштейна засуджено за торгівлю дітьми, а члена монаршої родини звинувачують у зґвалтуванні 17-річної дівчини. Як влаштувати інтерв’ю, коли Букінгемський палац відмовляється від коментарів? Взірцева робота працівників BBC лягла в історію нової журналістської драми Netflix «Сенсація», про яку розповідає L’Officiel Online нижче.

Порушити мовчання

Загадкове зникнення Кейт Міддлтон, Мегзіт та інші: життя королівської сім’ї завжди є джерелом для пліток та теорій змов. Винятком не став і володар найзаплямованішої монаршої біографії — улюблений син покійної Її Величності. Знімок папарацці, зроблений у 2019 році, офіційно підтвердив зв’язок принца Ендрю з американським фінансистом Джефрі Епштейном. Того ж року його офіційно засудять за торгівлю неповнолітніми, а за місяць Епштейна знайдуть мертвим у тюремній камері.

Проте не дружбою єдиною — звинувачення Вірджині Джуффре торкаються й самого принца Ендрю. За заявою дівчини, у віці 17-ти років вона зазнала зґвалтування одним з членів королівської родини. Лише в 2022 році судова справа була врегульована на невідомих вимогах, водночас сам герцог публічно заперечив свою провину.

Новий фільм «Сенсація» стрімінгового сервісу Netflix розповідає не стільки про скандальну історію за участі принца, як про кропітку роботу працівників BBC, яким вдалося влаштувати інтерв’ю під час режиму тиші в Букінгемському палаці. Продюсерка Сем МакАлістер змогла домовитися з помічницею герцога про ексклюзивне інтерв’ю — ця розмова мала вибілити постать принца Ендрю, але результатом діалогу стали його ще більш скандальні заяви, які опинилися на перших шпальтах головних медіа світу.

Фільм знятий за мотивами книги Сем МакАлістер «Сенсація: за кулісами найшокуючого інтерв’ю BBC». Стрічка зосереджується на роботі тих, чия праця здатна віднайти справедливість, що не завжди можна сказати про третю владу — суд.

Каст фільму «Сенсація»

Роль продюсерки телеканалу BBC зіграла британська акторка Біллі Пайпер, а образ журналістки Newsnight на екрані втілила Джилліан Андерсон, відома за грою Маргарет Тетчер у серіалі «Корона». Руфус Сьюелл, номінант премії BAFTA та актор Лондонського королівського театру, постає в фільмі «Сенсація» в ролі принца Ендрю.

Режисером нової стрічки Netflix став Філіп Мартін, один з постановників «Корони».

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).