Вивчення екологічно відповідальної моди в школах. Як Франція заохочує до сталості не лише бізнес, але й споживачів

Стиль жизни
08.04.2024
ТЕКСТ: Єлизавета Бабец
ПОДЕЛИТЬСЯ
Новий законопроект у французькому сенаті
ПОДЕЛИТЬСЯ

Історичний взаємозв’язок між модою та комерцією став результатом того, що зараз ми називаємо «швидкою модою». Глобалізація виробництва одягу відкрила для брендів можливості збільшення прибутку завдяки низькій оплаті праці та вартості сировини, відсутності екологічних та соціальних стандартів. Концепцію екорозвитку, зокрема в секторі моди, вже запровадили в низці країн світу, однак Франція обирає додатковий вектор впливу, і це — майбутні споживачі. Розповідаємо про новий законопроєкт у сенаті, направлений на шкільну освіту.

Petits Héros Durables — «Маленькі герої стійкого розвитку»

Французький сенат розглядає законопроєкт щодо впровадження уроків зі стійкої моди в місцевих школах. Освітня програма була створена групою студентів Французького інституту моди в рамках сертифікату Sustainability, спонсорованого конгломератом Kering.

Ідея проєкту полягає в тому, аби з раннього віку привчити дітей до відповідальної моди. Програма, яка отримала назву Petits Héros Durables («Маленькі герої стійкого розвитку»), має не лише інформаційну мету — уроки навчать малюків практичним навичкам: як доглядати за одягом, перероблювати самостійно та віддавати на повторну переробку в спеціалізовані місця.

Такий курс має трансформувати та розвити критичне мислення щодо сталого розвитку в майбутнього покоління. Проєкт дозволить дітям розширити свої знання навколишнього світу та спонукатиме до самопізнання. До того ж, креатори проєкту сподіваються, що програма залучить до стійкої моди й батьків.

«Усвідомлення проблем навколишнього середовища, пов’язаних із масовим виробництвом і споживанням, зараз є абсолютною необхідністю. Пам’ятаючи про це, вкрай важливо, щоб ми включили екологічно відповідальний вимір у наше мислення та викладання моди з самого раннього віку», — коментує законопроєкт сенатор Франції Жан Хінгрей.

Втілення проєкту Petits Héros Durables потребує поправок до законодавства Франції. Наразі програма знаходиться на розгляді, а фінальне рішення сенату стане відоме згодом.

Водночас у березні цього року парламент Франції вже прийняв законопроєкт Bonus Malus, направлений на бізнес та перехід від швидкої до сталої моди. Система передбачає розширення критеріїв екомодуляції, які базуються на фізичній довговічності продукту. Так, представники сталої моди отримуватимуть грошові бонуси за створення якісних товарів, а компанії fast fashion — штрафи. Також, починаючи з січня 2025 року, законопроєктом буде заборонено рекламу продуктів швидкої моди в ЗМІ, інфлюенсерами тощо.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).