Фредді Мерк’юрі та коти: Sotheby's проводить аукціон архівних фотографій. І це порція дофаміну

Стиль жизни
28.08.2023
ТЕКСТ: Єлизавета Бабец
ПОДЕЛИТЬСЯ
У рамках масштабної виставки «Фредді Мерк’юрі: його власний світ»
ПОДЕЛИТЬСЯ

Лондонська виставка аукціонного дому Sotheby's, присвячена життю соліста гурту Queen, охоплює різні прояви його особистості. Експонати, які раніше збрерігалися в улюбленому будинку Фредді Garden Lodge, містять рукописні тексти, музикальні інструменти, меблі, предмети декору та коштовності. Однак найбільший дофаміновий сплеск викликають речі, пов’язані з беззаперечною любов’ю Мерк’юрі до котів.

Експозиція, розташована в залі «Безумні дрібниці», демонструє ні що інше, як «котоманію» (чи «котозалежність»). Окрім безлічі бронзових, фарфорових, скляних і пластикових статуеток котів, які обожнював колекціонувати соліст Queen, є і банка для печива в формі тварини, і коти-брошки з дорогоцінними каміннями, і особисті малюнки Фредді. Одяг з зображеннями улюбленців музиканта теж присутній на виставці, наприклад, жилет, у якому Мерк’юрі з’явився в своєму останньому кліпі «Це дні нашого життя» (1991).

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

Усього в будинку Garden Lodge мешкало 10 котів, у кожного з яких було своє особливе ім’я: Том, Джеррі, Тіффані, Дороті, Даліла, Голіаф, Лілі, Міко, Оскар і Ромео. З розповідей близької подруги Фредді Мері Остін, усі улюбленці мали різний характер, але кожен з них мав окреме улюблене місце для сну в домі.

Зазвичай Мерк’юрі рятував котів з притулків і вулиць Лондона. Потрапляючи в сім’ю музиканта, безхатні тварини ставали справжніми «королями життя». Фредді завалив будинок іграшками для своїх улюбленців і навіть облаштував їм сад для ігор. Крім того, музикант телефонував наглядачам посеред гастрольних турів, аби дізнатися, як почуваються коти та «поговорити» з ними. Що вже варто казати про тони поцілунків й обіймів, які зображені на архівних фотографіях.

Котів Голіафа та Далілу Мері Остін знайшла в лондонському притулку пораненими. Так, подруга Фредді вирішила, що кращим місцем для відновлення стане Garden Lodge. З розповідей Мері, Голіаф дуже сумував, коли Даліла відходила від нього хоч на крок. Серце Мерк’юрі не витримало такої надмірної прив’язаності, тож музикант записав кота на сеанс до психолога.

Останніми котами, заведеними Фредді за життя, стали Ромео та Лілі – контрастні за своїм характером брат і сестра. Лілі була ніжною та спокійною, а Ромео не зважав на статус новачка і швидко став залізною лапою будинку Garden Lodge.

Більшість предметів і фотографій, представлених у рамках виставки «Фредді Мерк’юрі: його власний світ», стануть лотами аукціону Sotheby's. Ставки на колекцію стрімко ростуть, що доводить ще раз – коти не залишають байдужими майже нікого. Лондонська виставка завершиться 5 вересня, що співпадає з датою народження соліста Queen.

 

Читайте також: Майлі Сайрус рефлексує «божевільне» минуле в новому синглі Used To Be Young

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).