Де шукати нові культурні досвіди в Києві?

Стиль жизни
17.08.2023
ТЕКСТ: Андрій Доценко
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Київ – місто, що пропонує безліч можливостей, аби якісно провести дозвілля, сходити на побачення або ж вибігти посеред метушливого дня на ланч. Попри те, містяни досить часто обмежуються класичними для себе локаціями, надаючи перевагу кав’ярням на Рейтарській та закладам на Великій Житомирській. 

З часом протоплані вулиці і улюблені заклади стають частиною буденності, втрачаючи ту таємничість та загадковість. Подихом свіжого повітря в стосунках з містом є пошук нових культурних досвідів. Інколи для їхнього віднайдення варто підняти голову до неба або ж почути далекий відгомін музики, що лине з прихованого дворика. Пропонуємо зануритися в прогулянку містом разом з L'Officiel Online.

Внутрішній дворик у закладі «Бути Sofie»

Вулиця Володимирська лежить в самісінькому серці міста Києва, поблизу Софії Київської. Здавалося б, чи не кожен проходив вулицею, прямуючи до Майдану чи то Національної опери. Попри те за будівлею під номером 24 приховується затишний дворик закладу «Бути Sofie» у французькому стилі. Кожен має можливість зануритися в атмосферу денного спокою, споглядати із-за столику золотаві бані собору. Перерва на фісташкове морозиво з прохолодним просекко стануть приємним урізноманітненням часопроводження у робочій чи недільний вихідний день.  

Естетичний пікнік на Пейзажній алеї

Літні заходи сонця дарують неабияке естетичне задоволення, а музика навколо сповнить простір елегантною класикою чи більш рухливим ритмом. Поблизу Національного музею історії України, відвідини якого стануть також вдалим культурним досвідом, розстилається зелена галявина з видом на Поділ: спробуйте поглядом знайти Контрактову площу, церкву Миколи Притиски та легендарне язичницьке капище на Замковій горі.

Опісля, підібравши вдале місце, покладіть ковдру, а неї свіжі фрукти та канапки з сиром брі. Проведіть захід сонця та обов'язково закарбуйте щасливий момент спільними фото.    

Гастрономічний експрес містом 

Полювання на київські заклади в пошуках справжніх перлин ще той культурний, а радше гастрономічний досвід. Вибагливу спільноту вже не здивуєш тостами з лососем і авокадо – хочеться справжності. Тож доводиться вирушати в справжній експрес містом, де головними зупинками є ресторан «Везувіо Піца», кафе «Ярослава» та китайський ресторан «Дю Лонґ»

Пообідати піцою в закладі, який магічно переносить на початок 2000-х, або ж відчути себе серед раю, де замість хмаринок пиріжки – вибір за кожним. У той час «Дю Лонґ» закохає в китайську кухню та змусить вас походити столітніми двориками в пошуках закладу. 

Подорож до мечеті «Ар-Рахма»

Київську аудиторію досить важко здивувати архітектурними формами, адже місто багато пам’ятками як житлової, так і храмової архітектури різних періодів. Однак не кожен знає, що на щекавицьких пагорбах стоїть перша соборна мечеть міста – Ар-Рахма.

Історія створення мечеті в столиці сягає давниною XIX століття, на той час в Києві проживало більше 1,5 тисяч мусульман. 1913 року розпочалося будівництво, однак через буремність століття реалізувати дану храмову спробуду вдалося тільки 2011 року. Крім величної і дещо незвичної будівлі, тут розташована велика Ісламська бібліотека, багата на автентичну літературу різними мовами. 

Наостанок зазначимо, що кожне відкриття зароджується з необхідності змін, тож шукайте свої ритуали, аби урізноманітнити буденність. 

Читайте також: Мапа війни: в Києві відкриється виставка Олексія Сая

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).