Як не залишитись без доходу в період війни. Практичні рекомендації

Стиль жизни
08.06.2022
ТЕКСТ: Олег Філішин
ПОДЕЛИТЬСЯ
Вам допоможе Facebook та Instagram
ПОДЕЛИТЬСЯ

З приходом 2020 року та першого карантину люди зрозуміли, що потрібно використовувати онлайн для заробітку. Наступні локдауни й, звичайно, війна лише підтвердили це. Навіть успішні офлайн-бізнеси зараз рухаються дуже тяжко. А спеціалісти масово втрачають роботу.

Онлайн потрібен як мінімум для підстрахування.

Поговоримо про те, як використовувати інтернет для заробітку і з чого безпосередньо розпочати.

1. Створіть віддалений бізнес, навіть якщо у вас немає досвіду

Найпростіший варіант – фріланс. Тут люди діляться на дві категорії:

  • діючі спеціалісти (програмісти, дизайнери, копірайтери тощо);
  • ті, хто не має твердих навичок. 

Люди з другої категорії часто йдуть складним шляхом. В інтернеті зараз багато реклами з посиланням "Вивчи нову віддалену професію і заробляй від Х000 $ на місяць". Стати реально класним фахівцем за 2-3 місяці неможливо. Вам потрібні роки, щоб стати справжнім професіоналом.

Але навіть якщо є якийсь диво-курс, що робить людину професіоналом з нуля за такий короткий період, вам все одно потрібно багато часу, щоб напрацювати кейси, відгуки тощо.

Що робити, якщо гроші потрібні тут і зараз

Часу мало. Бюджету на рекламу немає. Досвіду також немає. Що робити?

Ми проводили безкоштовний благодійний марафон на цю тему. Було понад 2000 людей. Це глобальна проблема. Ми навіть не просували марафон через рекламу. Я просто оголосив про нього своїм сабскрайберам.

У сьогоднішніх умовах вам не потрібно витрачати гроші та час, щоб набути навичок. Досить знайти людей, які вже мають їх, та запартнеритися. Завдання – навчитися залучати клієнтів на послуги, у тому числі безкоштовними способами.

Алгоритм такий:

  1. Ви знаходите спеціаліста та домовляєтеся про співпрацю.
  2. Шукаєте клієнтів та передаєте замовлення.
  3. Фахівець виконує роботи.
  4. Ви отримуєте гроші за приведеного клієнта.

Це робиться протягом 7 днів. Перевірено особисто мною та доведено безліччю позитивних відгуків. Рівно тиждень проходить з моменту вибору ніші до отримання перших грошей.

Де шукати спеціалістів для партнерства:

 Фріланс-біржі

Уважно дивіться портфоліо. Пишіть тим фахівцям, у якості роботи яких впевнені самі.

Telegram-канали з вакансіями

Стали дуже актуальними під час війни. Деякі мають десятки тисяч читачів. Навіть в невеликих каналах з 1 000+ підписників є класні спеціалісти. Щоб знайти подібні ресурси, використовуйте пошук. Вводьте ключові слова: “вакансії”, “робота”, “фріланс” і т. д.:

 Facebook та Instagram

Введіть у пошук назву професії та перегляньте профілі:

Далі перегляньте акаунти з рекомендацій, які пропонує сама соцмережа:

Де шукати клієнтів під послуги

"Лежачі фрукти":

У першу чергу подивіться свою базу контактів. Практика показує, що серед знайомих людей завжди є ті, кому потрібні ваші послуги.

Знайомство в онлайні на курсах та тренінгах:

Завжди приєднуйтеся до чатів для спілкування між учасниками. Будьте активними. Проявляйте себе, щоб стати яскравою особистістю у чатах. Розказуйте, чим можете бути корисні, та пропонуйте свої послуги. Не спамте. Робіть все органічно та вчасно.

Живий нетворкінг:

Офлайн-зустрічі вже проводяться в деяких містах України. А наші люди за кордоном об'єднуються і спілкуються. Використовуйте цю нагоду. Знайомтесь, розповідайте про себе та свої результати.

2. Постійно та скрізь заявляйте про себе

Люди не купують у тих, кому не довіряють. Це особливо посилюється під час війни. Головна помилка під час кризи – залишатися непоміченим. З цієї причини 95% людей ризикують залишитися взагалі без грошей та зв'язків. І до війни, і зараз я просуваю думку, що заявляти про себе потрібно якнайчастіше і якнайширше.

Зі спільнотою BRAND PEOPLE та Асоціацією лідерів думок України ми допомагаємо людям у цьому. Робимо так, щоб про людину, її проєкти та таланти дізналися тисячі, сотні тисяч або навіть мільйони потрібних людей у ​​будь-яких країнах. Кожен зараз має зайнятися залученням аудиторії. Почати перетворювати своє ім'я на бренд.

3 кроки, щоб швидко заявити про себе на широку аудиторію

Виберіть нішу та продукт

Важливо показати, чим конкретно ви займаєтесь. Чим ви корисні людям та чому за вами потрібно стежити. Розробіть чітку відповідь на запитання: “Хто ти?”

Створіть упаковку у соцмережах

Оберіть основну соцмережу та оформте профіль так, щоб ви могли справити правильне перше враження на аудиторію – викликати довіру та цікавість.

З'являйтесь у публічному просторі

Відточіть самопрезентацію з чітким посиланням. Використовуйте інформацію з першого пункту. Якщо ви чітко знаєте, хто ви для цільової аудиторії, використовуйте будь-яку можливість, щоб з'явитися на YouTube, у профілях блогерів, у пресі, на радіо, ТБ, тематичних заходах, у клубах та спільнотах за інтересами.

3. Залучайте інвестиції та інвестуйте самі

Зараз ми активно залучаємо інвестиції у високорентабельний бізнес. Частково дивимося в агросферу. Гроші мають працювати. Багато хто тримає їх при собі, бо не знає, що буде далі. Це помилка. Частину суми, звичайно, тримайте поряд про всяк випадок. Просто з метою безпеки. Але більшість капіталу інвестуйте.

Ми працюємо з різними напрямками. Збираємо та аналізуємо ідеї людей, які займаються бізнесом та знають, що він працює в нинішніх умовах. Відбираємо найкращі та залучаємо інвестиції. Таким чином, ми точно знаємо, як зараз функціонує ринок і що дійсно працює. Тому можемо зробити так, щоб ваші гроші працювали на вас і приносили пасивний прибуток.

3 ніші, в які ви можете надійно інвестувати навіть під час війни

  • Агробізнес
  • Будівництво
  • IT

Ніш дуже багато. Але це саме ті варіанти, які ми відібрали для своєї діяльності та сміливо можемо рекомендувати, спираючись на свої результати.

4. Об'єднуйтесь з найкращими, діліться досвідом

Не намагайтеся самостійно вирішувати проблеми, у яких ви некомпетентні. Об'єднуйтесь з людьми, які вже мають досвід, можливості та зв'язки. Знайомтеся і будьте відкриті до знайомств.

 

Читайте також:

В Instagram з’явиться система з пошуку зниклих дітей. В Україні функція також буде доступна

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
02.12.2022
Ruslan Baginskiy
"The hat". Crystal Edition
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).