Сьогодні однією з перших новин, яку ми побачили, прокинувшись, була інформація про те, що Google віднині стає філіалом компанії Alphabet. Нервово перевіривши пошту та пошуковик – все працює, до речі – ми спробували розібратись, що це означає, чому це важливо і як це змінить наші стосунки з Google, які ми вимушені назвати дуже ко-залежними, але все-таки повними взаємного кохання.
Отже, як відомо, Google займається неймовірною кількістю справ одразу, прямо як мама: вони виробляють машини з автопілотом, медичне обладнання, розвивають 3D-друк, займаються цифровими мапами, звичайно, не забуваємо про їхню діяльність в Інтернеті. І все це – під брендом Google, який оригінально мав відповідати виключно за інтернет-складову роботу компанії. Таким чином, було вирішено «зробити як було» — віднині Google знову займається виключно мережевою діяльністю, а інші напрямки куруватиме Alphabet.
Навіщо це потрібно? Приміром, якщо одна частина розвалиться – припустимо, що Android не витримає конкуренції та буде закритий, це жодним чином (окрім того, що це просто сумно, звичайно) не торкнеться інших компаній портфелю. З іншого боку, так унеможливлюється синергія між усіма підрозділами колишнього Google, і, цілком можливо, розробки займатимуть більше часу, аніж цього хотілося б.
Також Google отримали нового керівника – ним став Сундар Пічаі, який раніше займав посаду директора з продукції, а CEO та президентом Alphabet будуть Ларрі Пейдж та Сергій Брін.
Одже, підприємства, які залишаться під контролем Google:
- Пошук
- Реклама
- Мапи
- Додатки
- Youtube
- Android
А тепер підприємства, що відмежуються від Google та стануть незалежними компаніями у Alphabet:
- Calico (займається розробками, спрямованими на боротьбу зі старінням та подовженням життя; біотехнологічні навчання)
- Nest (виробляє «розумні продукти» для дому)
- Fiber (високошвидкісний інтернет)
- Ventures and Capital ( ранні інвестиції та інвестиції періоду зростання)
- X lab ( дослідний інкубатор, до якого входять проекти типу поштових дронів та машин з автопілотом)