У Данії відкрили масштабну виставку 42-х сучасних українських художників

Lifestyle
07.02.2022
На честь 30-річчя дипломатичних відносин між Україною та Данією
ПОДЕЛИТЬСЯ

У мистецькому центрі Silkeborg Bad у Данії 29 січня 2022 року відкрилась виставка “UNFOLDING LANDSCAPES – Landscape and Poetics in Contemporary Ukrainian Art”. Кураторкою проєкту стала Фей Даулінґ (Лондон).

У “UNFOLDING LANDSCAPES” представлено роботи декількох генерацій художників та художниць, що досліджують топологію і психогеографію своєї унікальної країни.

Як зауважує кураторка: “Крізь призму їхніх робіт ми дізнаємося, як побутує і як сприймається український ландшафт, і які знання та знахідки може подарувати його розгортання. У цих творах оприявнюється унікальна парадигма сприйняття: природи простору і його меж, сприйняття символічного значення публічних і приватних просторів. Але передовсім – глибинне усвідомлення потенціалу змін і еволюції, об’єднання, трансформацій і реформування, відродження і процвітання”.

Виставка охоплює вибрані твори понад 42 сучасних художників і художниць та творчих об’єднань, що працюють із живописом, графікою, скульптурою, фото, інсталяцією, відео і новими медіа. Три ключові теми, що постають в UNFOLDING LANDSCAPES: “Station to station” (Від станції до станції) – мандрівки українською культурою; “Topology” (Топологія) – абстракції та спостереження за мінливим ландшафтом; “Vanishing landscapes” (Зникаючі ландшафти) – дослідження стародавніх і сучасних ландшафтів України.

Проєкт відзначає 30-ту річницю дипломатичних відносин між Україною й Данією та продовжує культурні зв’язки між двома країнами, що постали з першими виставками сучасного українського мистецтва в м. Оденсе, організованими ще наприкінці 1980-х ЦСМ «Совіарт». Автором ідеї втілення проєкту в Silkeborg Bad став активний учасник тих подій та один із спізасновників «Совіарту» українсько-данський митець Сергій Святченко, що останні 30 років мешкає в Данії. Директорка арт-центру Ібен Фром коментує: «Ця виставка – можливість для данської та європейської спільноти отримати унікальне уявлення про нинішні мистецькі практики та сучасні традиції України. Це можливість дізнатися про надзвичайно багату мистецьку сцену цієї величезної країни та культуру сучасного українського пейзажу у баченні різних поколінь художників. Я хочу висловити особливу подяку Сергію Святченку за ідею цієї виставки та його консультативну роботу і за зусилля з продовження культурної дипломатії з часів знакових виставок між Києвом та Оденсе».

«Із цією виставкою данська аудиторія отримає змогу ознайомитися з новими для себе культурними явищами, адже остання масштабна презентація українського мистецтва відбулася в Данії тридцять років тому. За останні три десятиліття сталася безліч змін — в Україні, Данії, світі, у мистецтві й у філософських поглядах на відносини людини і природи. Цей проєкт — про тяглість і про трансформації водночас. В експозиції можна побачити і «класичний» пейзаж, і абстракцію, де краєвид розпадається на складові, ніби на атоми; людей та не-людей, що формують пейзаж; експерименти і з «традиційними», і з новими медіа. Є тут і шрами війни та анексованого Криму – сліди-кратери на вигинах ландшафту. Проєкт покликаний відійти від колоніальної екзотизації та показати сучасне мистецтво України як органічну частину глобальних процесів, а саму країну — не лише як зону турбулентності, але як місце, де, як і будь-де у світі, люди прагнуть осмислити свої стосунки з оточенням» – говорить консультантка та координаторка проєкту Наталія Маценко.

Учасники та учасниці проєкту:

Анна Бекерська, Назар Білик, Катя Бучацька, Григорій Гавриленко, Ксенія Гнилицька, Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Олександр Животков, Леся Заяць, Анна Звягінцева, Юрій Єфанов, Люся Іванова, Нікіта Кадан, Жанна Кадирова, Павло Керестей, Тарас Ковач, Олексій Кондаков, Дана Косміна, Віталій Кохан, Микола Кривенко, Анатолій Криволап, Катя Лібкінд, Павло Маков, Саша Маслов, Микола Маценко, Євген Нікіфоров, Юрій Пікуль, Юлія Полященко (Julie Poly), Георгій Потопальський (Ujif notfound), Влада Ралко, Степан Рябченко, Василь Рябченко, ruїns collective, Андрій Сагайдаковський, Олексій Сай, Юрій Соломко, Марина Скугарєва, Тіберій Сільваші, Сергій Святченко, Єлена Субач та В’ячеслав Поляков, Олег Тістол.

 

UNFOLDING LANDSCAPES – Landscape and Poetics in Contemporary Ukrainian Art триватиме з 29 січня по 1 травня 2022 року в мистецькому центрі Silkeborg Bad (Gjessøvej 40, 8600 Silkeborg, Denmark.)

 

Читайте також: 

Netflix придбав фільм «Носоріг» Олега Сенцова

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).