Від авангарду до сьогодення: оголошено головні події KHARKIV PHOTO FORUM

Lifestyle
23.07.2020
Перший міждисциплінарний форум, присвячений дослідженню Харківської школи фотографії
ПОДЕЛИТЬСЯ

KHARKIV PHOTO FORUM – перший міждисциплінарний форум, присвячений ґрунтовному аналізу та контекстуальному дослідженню Харківської школи фотографії, що відбудеться 18-21 серпня 2020 року в онлайн-форматі за підтримки Українського Культурного Фонду. 

“Головна мета форуму – об’єднати провідні світові наукові та культурологічні установи у вивченні, міжнародному просуванні та закріпленні у академічній сфері мистецтв поняття та явища відомого як «Харківська школа фотографії».” – коментує кураторка конференційної частини, історикиня української фотографії Тетяна Павлова.

Протягом трьох днів відбудеться 11 тематичних лекцій у секції «Харківська фотографія: минуле і сьогодення», 7 лекцій на тему «Між Заходом та Сходом: зв’язки українських фотографів». Свою участь у міжнародній науковій конференції вже підтвердили близько 30 спікерів – мистецтвознавці, експерти в галузі історії фотографії, дослідники сучасного мистецтва, фотографи та куратори з різних країн світу.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

У перший день KHARKIV PHOTO FORUM окрім основного потоку лекцій відбудеться презентація монографії Тетяни Павлової “Український авангард: Харків”. Книга, яка розпочалася з відкриття феномену Харківської школи фотографії, реконструює історію образотворчого авангарду Харкова, як потужного осередка традиційних і нових мистецьких медій, що в свій час виходили на авансцену художнього життя міста, створюючи його унікальну субкультуру.

Ввечері другого дня KHARKIV PHOTO FORUM на онлайн кухні Олексій Шульгін та Віктор Марущенко будуть розмовляти про “Останні роки СРСР: Київ, Харків, Москва”.

Третій день KHARKIV PHOTO FORUM розпочнеться розмовою Сергія Лебединського та Вікторії Бавикіної. Мова піде про проєкт “Музей фотографії”. Також, 20 серпня відбудеться презентація монографії Надії Ковальчук “Харківська школа фотографії: гра проти apparatus”. Видання розкриває множинні джерела та експериментальний характер фотографічної творчості представників одного з найяскравіших феноменів українського сучасного мистецтва – харківської фотографії.

KHARKIV PHOTO FORUM завершиться круглим столом “Історія рухомих картинок. Нові медіа в українському сучасному мистецтві”, який модерує засновниця Відкритого архіву українського медіа-арту Яніна Пруденко. Дискусія в рамках KHARKIV PHOTO FORUM, присвячена історії цього художнього явища, стане чи не першою спробою зібрати дослідників і очевидців розвитку українського медіа арту різних поколінь та з різних регіонів України.

Крім міжнародної наукової конференції в рамках Форуму буде працювати 4 онлайн-виставки, присвячені харківській фотографії.

Започаткування KHARKIV PHOTO FORUM стане наступним кроком на шляху до реалізації стратегії підвищення уваги світової академічної спільноти до феномену Харківської школи фотографії. 

ОРГАНІЗАТОРИ ФОРУМУ: Колекція Гриньових та Український клуб колекціонерів сучасного мистецтва. Проєкт реалізується за підтримки УКФ. 

 

Читайте также: Андрей Сигунцов о музее современного искусства Одессы

  

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).