Onuka, Dakha Brakha, Alina Pash та інші музиканти у фольк-відеопроєкті Voiceover

Lifestyle
24.07.2020
Голоси, що звучать поза кадром
ПОДЕЛИТЬСЯ

Український режисер кіно та театру Юра Катинський (короткометражні фільми «Запаморочення», «Післясмак», театральна постановка «Шафа. Аудіовізуальний тріп») представив свій новий відеопроєкт Voiceover. Героями коротких відео стали актори, фольклористи, моделі, музиканти та співаки, чиє життя пов’язане з українськими етнічними текстами та музикою: Onuka, Dakha Brakha, Alina Pash, Kazka, Dakh Daughters, Yuko, Khayat, TseSho, Світлана Косолапова, Дар’я Мельник, Денис Іванів та Олександра Городецька.

Режисер проводив зйомки в досить інтимній обстановці: без знімальної команди, професійної техніки, репетицій та інших підготувань. Лише герой навпроти камери та його внутрішній монолог, що стає чутним у тих місцях Києва, де час наче завмирає. Так, наприклад, музикант Дмитро Мазуряк з гурту Kazka знімався на Лисій горі, Onuka – біля підніжжя Планерної гори, Соломія Мельник із Dakh Daughters співала неподалік Бабиного яру, Alina Pash згадала колядку з дитинства у тихому дворику біля Рейтарської вулиці, актриса Світлана Косолапова розчулилася в порожньому залі театру ім. Івана Франка.

Також в титруванні роликів зумисне не використані сценічні псевдоніми героїв, вони підписані лише по імені, що зробило співочі монологи ще більш особистісними. 

«Voiceover — це голос, що звучить десь поза кадром, проте озвучує, навпаки, внутрішні переживання та думки героїв. Саме такий оксюморон і дав назву проєкту. Ці відео — спроба відсторонення, аби побачити, що нас наповнює в даний момент, та почути, чим ми звучимо поза соціальним контекстом та буденним ритмом життя. Стани героїв набувають форми пісні, адже вона найкраще розуміє нашу тугу і радість, наш спокій та тривогу», — каже режисер Юра Катинський.

 

Читайте также: The Rolling Stones впервые опубликовали песню 1974 года, записанную вместе с гитаристом Led Zeppelin

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).