Маслянисто-жовтий колір — провідний у сезоні весна-літо 2025. Ще кілька барвистих лідерських відтінків — це пудрово-рожевий і м’ятно-зелений. Варто зауважити, що кольором 2025 року за версією Pantone став Mocha Mousse, котрий нагадує про шоколад, какао та каву. До того ж у Дому Loewe новий гіт — клатч у вигляді томату, створений із м’якої шкіри наппи. Проте не лише іспанський Будинок перетворив смачне в модне: на чоловічому показі Moschino весна-літо 2025 з’явилися сумки у формі кавуна та піци.
Moschino весна-літо 2025
Все вказує на те, що мода «зголодніла». І ще одне підтвердження цьому — останні рекламні кампейни фешн-флагманів. Для Jacquemus актор Джон Гріс, знаний за роллю в серіалі «Білий лотос», знявся в оточенні численних бананів: позував, їдучи з їхньою великою кількістю на тачці, або просто закидав їх у лунку для гольфу. Зі свого боку останній кампейн Saint Laurent був просякнутий іронією, зображаючи повсякдення сім’ї за містом. У леопардовій сумці Saint Laurent склали овочі, як-от цибулю порей і моркву, а зовсім поряд інші члени сімейства насолоджувалися у вишуканих образах гарячими сендвічами.
Кампейн Saint Laurent
Долучилися до апетитного марафону й Hermès, показавши кілька місяців тому кампейн, де зіставляють свої вироби з їжею. Приміром, зелена хустка нагадала французькому Дому фісташкове морозиво. Натомість Marc Jacobs просто показали, як їхня фірмова сумка-тоут із легкістю вміщує ананас, тарілку з печивом, яблуко та пончик.
Використання їжі як елементу маркетингу не є інновацією, як і натхнення моди нею. У першій половині XX століття Ельза Скіапареллі створила капелюшок із ягід та листя й сукню з принтом лобстера в колаборації із Сальвадором Далі. Заразом культова сумка Fendi Baguette, представлена Сільвією Вентуріні Фенді у 1997 році, була натхненна тим, як паризькі жінки носили з собою багети під пахвою. А втім, без сумнівів, сьогодні спостерігається збільшення звернень фешн-індустрії до їжі, особливо в рекламних кампейнах.
Кампейн Hermès
Одна з причин такого явища полягає в тому, що їжа — це задоволення, яке зрозуміле та доступне величезній кількості людей. Відповідно, звертаючись до харчових продуктів у рекламі, бренди отримують увагу чималої аудиторії, яка може різнитися у своєму соціальному та фінансовому стані.
Смакування чогось також не обмежується тільки закриттям природних потреб. Це може бути про статусність, досвід, спогади й емоції. Побачена їжа в рекламному кампейні нагадує про всі ці аспекти. Нині в знакові ресторани люди бронюють місце за місяці, рідним замовляють красивий торт на замовлення в популярній пекарні — це статусні маркери.
Кампейн Saint Laurent
Зі зростанням цін у різних сферах життя, зокрема на продукти, якісне харчування також доступне не всім або ж вимагає часу, котрого часто немає. Крім того, за часи пандемії повсякденна частина життя була романтизована. Виник навіть тренд fridgescaping, який полягає в тому, щоб красиво облаштовувати вміст холодильника.
За останні роки Prada відкрили кілька кафе. Якщо хтось не може дозволити собі сумку Дому, він, можливо, зможе дозволити собі досвід візиту в заклад Будинку. Клієнт залучається, і, можливо, згодом придбає помаду, яка нагадує про шоколад і радісний досвід його поїдання. Американський дизайнер Майкл уже порівнював моду та їжу: «Мода — це як їжа! Хтось любить суші, хтось вважає гамбургери божественними! Людям подобається різне».
Читайте також: Labubu: чому люди у всьому світі божеволіють через химерну іграшку