Gunia Project представили нову святкову колекцію посуду до великодніх свят. Для бренду це вже третя великодня капсула. "Цього року ми продовжили ідею минулої колекції", — говорять дизайнерки Gunia Project Наталя Каменська та Марія Гаврилюк.
Серед візерунків колекції — херувими, агнці, Марія та інші елементи з народних ікон, геометричні орнаменти та квіткові візерунки, подібні до тих, якими українці традиційно прикрашали вироби з дерева. Різьбу можна зустріти на сволоках — головних балках в старих українських хатах — та гуцульських скринях. Ці малюнки носили ритуально-декоративний характер — були водночас оберегами та прикрасами.
До колекції увійшли: керамічний заєць, чайник, різні форми тарілок — наприклад, таріль під паски та підставки під крашанки, чашки; кошики з плетеної лози, створені майстринями з селища Ізки. Вироби прикрашено ременями-крайками — це плетені вручну пояси, що були частиною автентичного українського костюма. Технологія створення такого ременя досить складна: за тиждень майстриня встигає сплести близько шести виробів.
Також у колекції є текстиль — хлібні хустки та набори серветок під тарілки, дві шовкові хустки, знакові великодні хустки, комірці витинанки та в’язаний гачком чепець.
Читайте также: Естетика народних ікон на склі у різдвяній колекції Gunia Project