Минулий рік у моді відзначився креативним переворотом. Дизайнери, що працювали в модних брендах роками покидали їх, а їхні місця посідали не менш гучні імена. Згадаймо лише Chanel, де місце креативного директора стало найбажанішою роботою у фешн-індустрії. Тож, приготуйтеся, адже прийдешні Тижні моди будуть сповненими найяскравішими дебютами.
Нижче L’Officiel Online розповідає про 9 дизайнерів, за якими варто стежити та перші колекції яких ми очікуємо побачити у 2025 році.
Lanvin
Французький будинок Lanvin, відомий своїми фемінними романтичними дизайнами та заснований у 1889 році Жанною Ланвен, повертається на модну арену з новим креативним директором Пітером Коппінгом. Він покаже свою першу колекцію вже наприкінці цього січня в Парижі.
Пітер Коппінг розпочав свою фешн-кар'єру у Sonia Rykiel та Christian Lacroix, а потім працював понад десять років у Louis Vuitton. 2009 року став креативним директором Nina Ricci, а у 2014-му — в Oscar de la Renta, коли його обрав перед своєю смертю сам Оскар де ла Рента. До призначення в Lanvin дизайнером був керівником відділу високої моди в Balenciaga.
Calvin Klein
Разом із новою креативною директоркою Веронікою Леоні Calvin Klein знову з’явиться на подіумі вперше із 2018 року, відколи бренд покинув Раф Сімонс. Дизайнерка покаже свою дебютну колекцію 7 лютого під час Тижня моди в Нью-Йорку. Резюме фіналістки премії LVMH Prize 2023-го складається з досвіду роботи в Jil Sander, Celine, Moncler і The Row. У 2021 році вона заснувала власний бренд Quira, названий на честь її бабусі.
Dries Van Noten
Торік фешн-індустрію ошелешила новина про те, що бельгійський дизайнер Дріс ван Нотен покидає свій однойменний бренд після майже 40 років. Його наступником став Джуліан Кауснер, що представить свою першу колекцію для бренду в березні на Тижні моди в Парижі. До того, як увійти в команду Dries Van Noten у 2018 році, дизайнер працював у Thom Browne, Kenzo й Maison Margiela. «Я повністю довіряю креативності та баченню Джуліана», — сказав Дріс ван Нотен.
Givenchy
Один із найочікуваніших дебютів 2025 року — перша колекція Сари Бертон для Givenchy. Дизайнерка приєдналася до французького модного дому після 26 років в Alexander McQueen, половину з яких провела на посаді креативної директорки, створивши весільну сукню для Кейт Міддлтон і розробляючи романтичні, готичні дизайни. Свою першу колекцію для Givenchy вона покаже в березні під час Тижня моди в Парижі.
Chanel
Протягом минулого року відбувалися найпалкіші дискусії щодо того, хто стане новим креативним культового дому Chanel. Цю посаду посів Матьє Блазі, зірка сучасної моди, що стажувався в Balenciaga й працював у Raf Simons, Calvin Klein і Celine за очільництва Фібі Файло. Свого часу він також був частиною Maison Margiela, коли бренд розробив знамениті «кришталеві» маски для Каньє Веста. 2021-го Матьє Блазі став креативним директором Bottega Veneta, допомігши йому закріпити звання одного з «найгарячіших» італійських домів в індустрії. Перший показ дизайнера Chanel запланований на жовтень цього року.
Bottega Veneta
Після того, як Матьє Блазі покинув Bottega Veneta, посаду креативної директорки Bottega Veneta посіла Луїза Троттер. За плечима дизайнерки — багатолітній досвід, що включає роботу в Calvin Klein і Tommy Hilfiger. З 2009 року вона очолювала британський бренд Joseph, де за її перебування він почав представляти власну лінійку на Тижні моди в Лондоні та розширився на міжнародній арені. 2018-го вона стала креативною директоркою Lacoste, а 2023-го — Carven, де отримала позитивні відгуки за елегантний, практичний і грайливий одяг. Дебют Луїзи Троттер у Bottega Veneta відбудеться прийдешнього жовтня.
Tom Ford
Талант Гайдера Акерманна, нового креативного директора Tom Ford, визнав ще Карл Лагерфельд, що бачив його своїм наступником у Chanel. Відомого майстерною роботою з кольором і тейлорингом, вбрання дизайнера одягали Тільда Свінтон, Тімоті Шаламе й Кайлі Дженнер. У 2001 році він заснував власний однойменний бренд, а 2016-го став креативним директором Berluti. Він також створив кутюрну колекцію весна-літо 2023 для Jean Paul Gaultier. Свою першу колекцію для Tom Ford дизайнер покаже в березні в межах Тижня моди в Парижі.
«Я вже давно є великим шанувальником творчості Гайдера», — говорив Том Форд. «Я бачу його жіночий та чоловічий одяг однаково захопливим. Він неймовірний колорист, його тейлоринг виточений, і передусім він сучасний… Я з нетерпінням чекаю на те, що він робитиме з брендом».
Blumarine
Народжений у Грузії, Девід Кома заснував свій бренд у 2009 році після завершення навчання в Центральному коледжі мистецтва та дизайну імені Святого Мартіна. Він відомий приталеними силуетами й ефектними сукнями, в яких з'являлися Флоренс П’ю, Дженніфер Лопес, Дуа Ліпа, Бейонсе та численні інші знаменитості. Девід Кома дебютує як креативний директор у Blumarine із колекцією Pre-fall 2025, змінюючи на цій посаді Вальтера Кʼяппоні після одного сезону.
Celine
Після семи років очільництва Еді Слімана новим креативним директором Celine став Майкл Райдер. Для останнього це стане возз'єднанням з модним домом, де він працював протягом десятиліття за керівництва Фібі Файло. До Celine Майкл Райдер був частиною команди Balenciaga, а у 2018 році отримав роль креативного директора Polo Ralph Lauren. Його призначення в Celine набуде чинності на початку цього року.
«Celine — це будинок з цінностями, дуже близькими моєму серцю, і прекрасною спадщиною, на яку можна спиратися», — заявив Майкл Райдер. «Для мене велика честь повернутися і формувати майбутнє будинку разом з командою Celine».
Читайте також: Adidas Samba, балетки Alaïa та кружка Stanley — ось 10 речей, за якими модники полювали у 2024 році