Органічна краса традицій в новій весняній колекції GUNIA Project

Новости
04.02.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Нова колекція GUNIA Project — це тлумачення традиційного строю, творча реінтерпретація давніх прикрас та аксесуарів. Візуальність колекції розгортається в дослідженні об’єктів декоративно-ужиткового мистецтва. Їхня вигадливість стає рушійною силою для вишивок, принтів та форм GUNIA Project. 

В цій колекції бренд вперше презентує вишиті сорочки. Аничка з помпонами та чорною вишивкою натхнена гуцульськими сорочками з вишитими кокетками 20 ст. Силует сорочки Тала наслідує крій чоловічих сорочок Поділля. Франка нагадує Борщівську вишиту сорочку, Килина і Гелена доповнені латунними ґудзиками, а вишита сукня Лукія оздоблена знімною маніжкою. Взори виконані ручним та машинним вишиванням: білим по білому та чорним по білому.

Оксамитова вишита безрукавка — елемент оригінального нагрудного одягу. Вишивка лімітованих фартухів натхнена сюжетами косівських кахель та чернецьким рушником з Черкащини. Естетика цих експонатів стала основою і для візерунків на хустках з козирком та принтів на шовкових хустках. Вишиті орнаменти GUNIA Project — це альтернативне продовження традиції в сучасній уяві. Взори вишитих сорочок — це варіації і доповнення різноманітних елементів, зібраних з керамічних кахлів Чернігівщини та буковинської мальованої скрині 1909 року.

Одним з лейтмотивів вишивки став сюжет про Адама і Єву, втілений на чернігівській кахлі 17-18 ст. В побуті кахлі з такими мотивами розміщали по центру печі вдома — це був особливий ритуал для «охорони» оселі. Новітні обереги представлені в лінії прикрас GUNIA Project. Срібні і позолочені кулони приймають форму дулі, дутого хрестика та тризуба. Прикраса «свищик» повторює фігуру однойменного об’єкта, що слугував іграшкою, музичним інструментом та оберегом. 

Прообразом для рухливої моносережки-жінки стало фото з Середньої Наддніпрянщині початку 20 ст. з архівів Музею Івана Гончара. Чоловічі постаті моносережки і брошки натхнені гуцульськими кахлями. Дизайн історичної прикраси гривни переосмислюється в сережці, каблучці та кольє GUNIA Project. Традиційна криза — нашийна оздоба у вигляді коміра з бісеру — також перевтілюється у кольє. Плетіння однієї прикраси GUNIA Project займає до 8 годин ручної роботи. А один фартух з бісеру та 10 плетених патернів створюється протягом 2-3 днів. 

Над виготовленням нової колекції GUNIA Project працюють понад 40 майстрів. Львів, Київ, Ірпінь, Запоріжжя, Одеса, Кіровоградська область — вироби створюються по всій країні, а також українськими майстринями за кордоном. 

Колекція вже доступна на сайті GUNIA Project, а з 2-го лютого буде представлена в київському шоурумі за адресою вул. Антоновича 4/6.  

Читайте також: Haute Couture Spring 2023: тілесність, табу та кордони в "Острові любові" Івана Фролова

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).