Сансара металіку: як тенденція, створена для голлівудських зірок 30-х, відродилася знову

Тренды
01.09.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
Четверте життя
ПОДЕЛИТЬСЯ

Модну повістку літа – 2023 захопив тур Бейонсе Renaissance. Повернення співачки на сцену розпочалося з концерту в Стокгольмі, де знаменитість з’явилася в розшитому кристалами боді Alexander McQueen. З того часу невід’ємною частиною туру стали образи, виготовлені на замовлення спеціально для Renaissance. На сцені Бейонсе все частіше з’являлася в металіку, наприклад, у кастомному Gucci, боді від Courrèges, плащі David Koma чи костюмі Acne Studio. Так, Queen B відродила тренд, який набув популярності ще в 30-х роках. Про чотири життя металіку – розповідаємо нижче.

 

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

1930-1940

Широкий загал побачив тенденцію на металік у 30-х роках – і лише на екранах. Дизайнери, які створювали сукні з відбиваючої світло софітів тканини, представляли їх виключно для акторок Голлівуду. Такі образи кардинально відрізнялися від повсякденного одягу, підкреслюючи статусність і вишуканість тих, хто їх носив. Золота ера Голлівуду лише сприяла популяризації тренду на металік. Джейн Рассел, Лізабет Скотт, Джоан Кроуфорд, Ненсі Керролл – одні з культових акторок того часу, які з’являлися на екранах у сяючих сукнях.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

Що було до? Завдяки вишивці золотими та срібними нитками представники знаті того часу імітували металік ще в XVIII столітті. Наприклад, мадам Аделаїда, четверта донька короля Людовика XV, з’являється на своїх портретах у сукнях зі срібним відтінком, революційним для того часу. Інша представниця знаті Ребекка Болстон була відомою американською модницею. Полюбляючи демонструвати свій статус і заможність, Ребекка теж з’являлася в срібних сукнях. Одна з таких увіковічена на портреті 1767 року художника Джона Коплі. 

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

1970-ті

Друге життя металіку подарували 70-ті, зокрема гурт ABBA. Незатійливі настрої декади вони відображали в своїх костюмах, які яскраво сяяли як під час концертів, так і зйомок кліпів (наприклад, Dancing Queen). У 70-ті тенденція змінила свій срібний і золотий вектор, додалося більше кольорів металіку, що сяяли під вогнями дискошарів. Разом з раптовим занепадом дискотечного жанру в 1976 році тренд на металічні тканини втратив свою популярність серед знаменитостей і молоді того часу.

2013-2015

Не рахуючи поодинокі сезонні колекції та виходи знаменитостей на червоних доріжках, у нульових тенденція не мала широкої популярності. Уже в 2013 році стається повноцінний «камбек» металіку. Versace, який на той момент трималися вектору позачасової моди, додавали в свої колекції все більше срібла, а Gucci та Lanvin грали з кольорами, зароджуючи нове життя кольорових тканин металіку.

Зараз

У 2023 році бренди впроваджували металік у колекціях як сезону осінь-зима, так і весна-літо. Не оминув тренд і кутюр. Сяючі образи в тих чи інших формах з’являлися в Alexandre Vauthier, Armani Prive, Balenciaga, Schiaparelli та Valentino. Український бренд ELENAREVA у своїй останній fall-winter 23/24 представив, наприклад, вишукану блузу та максісукню сяючого золотого відтінку. Тренд на металік також поширився на взуття й аксесуари – від чоботів у Tom Ford до сумок-багетів Fendi.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).