Феномен українського мерчу: Патріотизм як fashion statement

Тренды
01.09.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Принти, що говорять самі за себе
ПОДЕЛИТЬСЯ

Fashion-ком’юніті вже давно обговорює світовий феномен популярності мерчу. За декілька останніх років брендований одяг перетворився з інструменту для підтримки лояльності клієнтів, співробітників і фанатів на трендовий елемент гардероба. Разом із поколінням зумерів зростає потреба в гучному самовираженні завдяки одягу. Стиль перестає бути чимось естетично визначеним. Він стає обумовленим етично.

Футболка з логотипом Hard Rock Café або ж шопер від PETA говорять про те, що для нас є важливим, відкрито та значно гучніше, ніж одяг з відповідними лейблами або лук у певному стилі.

Війна вплинула (й продовжує впливати) на модну індустрію – в Україні та всьому світі.
Від економічних змін (як-от закриття люксових брендів у росії) до культурного впливу (наприклад, презентація haute couture колекції Dior, яка створена за мотивами творчості української художниці Олесі Трофименко).

Й звісно, всім відомо про світшот Balenciaga, присвячений Україні. Україна стала брендом, за яким постали не просто територія на мапі, а певні цінності. Сміливість, свобода, стійкість та навіть зухвалість.

Не дивно, що ми зараз бачимо появу унікального тренду на мерч України. Не туристично-сувенірного – як футболки, які колись можна було купити на Андріївському узвозі. Ні, цей мерч – це statement.

Чимало українських дизайнерів та брендів зараз випустили власні моделі або колекції українського мерчу. Але, на наш погляд, один із найцікавіших – це проєкт мерчу «Ми однієї крові», ініційований ПУМБ.

Це мерч, створений в результаті колаборації шести українських брендів, чотирьох ілюстраторів, двох благодійних фондів та банку.

Це не просто маніфест прихильності українським цінностям. Цей мерч буквально рятує життя українців. Половину коштів від замовлень @lifesavingmerch банк переказує фондам «ДонорUA» та «Агенти крові» для купівлі кровоспинного такмеду та доставки донорської крові в гарячі точки. За перші три тижні проєкт зібрав 300 тисяч гривень, які допоможуть врятувати чимало життів.

Обрати та замовити мерч «Ми однієї крові» можна на сторінках проєкту в інстаграмі та фейсбуці й отримати «Новою поштою». Нещодавно «Нова пошта» у рамках свого гуманітарного напряму також приєдналась до ініціативи та робить доставку мерчу за власний кошт.

Так, носити цей мерч дійсно можна з гордістю, як засвідчує слоган проєкту. Але не тільки благодійна складова робить його особливим. Дизайн мерчу «Ми однієї крові» не банальний, а гостро актуальний. А ще – авторський. 

Оформлення мерчу створювали чотири українські ілюстраторки: SandraRuth, Anastreela, Maliunok таПилюшенко Катерина. Кожна з них працює у своєму стилі.

Серед 23 дизайнів, доступних зараз у колекції, є малюнки на будь-який смак: від зворушливого «Люби Україну» до відверто зухвалого «Їб*ш». Тож можна підібрати лук до різних ситуацій, чи то зустріч із друзями, чи побачення, чи робочий ланч.

І до того ж вибір речей в колекції теж дозволяє імпровізувати та створювати різні образи. Двосторонній бомбер класно виглядатиме зі штанами-слоучами або джинсами та oversize-футболкою – вибір для офісу або ланчу.

Об’ємне біле худі з патроном поєднайте із шортами-велосипедками для луку в стилі athleisure, що ідеально пасуватиме для суботньої прогулянки.

А ефектний пляжний рушник (або одразу два) беріть для відпочинку на морі – надто коли вирушаєте за кордон.

Загалом в лінійці мерчу зараз доступні футболки, світшоти, бомбери, шкарпетки, шопери, рюкзаки та бананки. Звісно, всі речі виготовлені на замовлення ПУМБ українськими брендами: Harvest, Twin Store, Seven Mountains, Ohueno, Griffon Socks та «Авіацією Галичини». Тож, поповнюючи свій гардероб промовистим мерчем, ви також підтримаєте українських виробників.

Тренд на український мерч зараз, звісно, найсильніший саме в Україні. Та він впевнено поширюється світом. Іноземні бренди випускають присвячені Україні моделі. Організатори проєкту «Ми однієї крові» також планують розширення географії ініціативи на європейські країни.

Але просто зараз кожен та кожна в українському мерчі за кордоном – це не лише людина з проукраїнською позицією, а трендсетер. Тож наша невелика підказка: хочете зробити подарунок своїм іноземним друзям – привезіть для них мерч. Мода має бути на боці свободи!

Читайте також: Фестиваль Ukrainian Days разом з онлайн-галереєю Spilne Art організували художню резиденцію у Гамбурзі

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).