Вихід із карантину: 2 принципи здорового харчування, які допоможуть повернутися до вашої ідеальної ваги

ПОДЕЛИТЬСЯ
Частина перша
ПОДЕЛИТЬСЯ

Спокуса, яку ми відчули на собі за період карантину, — це їжа з розряду “шкідливо і не корисно”. За 2,5 місяці кожна сьома людина отримала незначне збільшення маси тіла і суттєве зниження імунітету.

Як зрозуміти, яка їжа є корисною і навпаки?

Про це розповів міжнародний фахівець в галузі антивікової медицини, член наглядової ради університету SingularityU Kyiv у сфері експоненціальної медицини, міжнародний експерт з питань anti-age-медицини, кандидат медичних наук, головний лікар Edem Resort Medical & Spa Олексій Башкірцев.

Сьогодні пацієнти часто запитують, які основні принципи використовують наші дієтологи та шеф-кухарі при створенні меню здорового харчування. Після цього питання відразу йде ряд інших про те, як без шкоди для себе очистити і відновити організм.

 

Олексій Башкірцев

Кожен з них відвідує дієтолога, дотримується усіх вказівок, але не бачить результату. Уся справа в незбалансованому раціоні та нерозумінні деяких базових аспектів харчування.
Фахівці нашого центру знають, як виправити цю проблему. Кожного сезону вони створюють меню, яке ґрунтується на двох основних принципах здорової кухні. І якщо їх дотримуватись, то людина ніколи не буде страждати збільшенням ваги і поганим самопочуттям.

Принципи:

Дієта повинна бути направлена на зниження запалення в організмі (при збільшенні маси тіла запальні процеси можливі).

Дієта повинна бути  корисною та безпечною для організму на всі 100%.

1 принцип

Якщо людина хоче нормалізувати вагу, то повинна звернути увагу на 2 індекси:

глікемічний індекс (GI) — показник, який відображає, з якою швидкістю харчовий продукт розщеплюється в організмі і перетворюється в енергію. Чим швидше розщеплюється продукт, тим вищий його індекс. Щоб простіше орієнтуватись, потрібно взяти за зразок чисту глюкозу, її глікемічний індекс = 100.

У харчовому раціоні мають бути виключені продукти з глікемічним індексом вище 45 (в google-таблицях, можна легко “витягнути” таблицю з продуктами з таким індексом).

Інсуліновий індекс (II) схожий на глікемічний, проте він дозволяє порівняти порції їжі з однаковою калорійністю.

Наприклад, яйця мають глікемічний індекс вище 45, при цьому інсуліновий буде 31. А у молочних продуктах та бобах інсуліновий індекс дуже високий, хоча глікемічний знаходиться у межах норми. Тому, щоб орієнтуватись у показниках, вам потрібно скачати другу таблицю (II) для порівняння продуктів. Вони допоможуть зрозуміти, які продукти викликають підвищення інсуліну і призводять до накопичення зайвого жиру.

2 принцип

Наступний етап протизапальної дієти — правильний розподіл калоражу. Сумарний добовий калораж, який потрібний середньостатистичній людині з огляду на її діяльність, — 1800-1900 ккал.

Якщо ви на дієті, тоді потрібно:

  1. відняти від цього числа (1800-1900 ккал) 25% і дотримуватись такого калоражу протягом дня;
  2. дотримуватись інтервалів харчування: 12 чи 16 годин між прийомами їжі (потрібно пропускати або сніданок, або обід, або вечерю);
  3. зменшити кількість тваринного білка в раціоні (перевести м'ясо із розряду основного продукту в приправу);
  4. зменшити кількість продуктів, які називають антинутрієнтами (природні з'єднання, які перешкоджають організму засвоювати корисні речовини).

Екологічне, здорове харчування у потрібних кількостях — це основа довголіття та благополуччя вашого організму! Секрет, який допоможе вам змінити свої харчові звички, прихований у принципах Сократа: ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити.

 

Читайте также: Что такое скандинавская диета и почему она вам точно понравится

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).