У вересні в паризькому музеї моди Palais Galliera відкрилася нова виставка, присвячена життю мексиканської художниці Фріди Кало, на якій представили близько 200 особистих речей мисткині: від гіпсових корсетів і яскраво-рожевої помади Revlon до протезу ноги з червоним шкіряним черевиком. Виставка має назву «Фріда Кало: за межами зовнішнього вигляду», і у ній прослідковується те, як художниця формувала свою ідентичність через моду.
На виставці можна помітити як і одяг та аксесуари мисткині, так і косметику, ліки й ортопедичні засоби. Організатори заходу мали на меті повністю відтворити ту особистість Фріди Кало, якою вона була насправді. «Ця виставка обговорює її побудову ідентичності через інвалідність, етнічну приналежність, її гендерну ідентичність і політичні погляди», — поділилася кураторка й дизайнерка виставки Сірсе Хенестроза.
Безліч речей Фріди Кало було запечатано одразу після її смерті й представлено лише зараз на виставці. Усі вони доповнюються фотографіями з життя художниці.
«Я одразу побачила, як усі ці матеріали пов’язані й говорять один з одним. У кураторських рішеннях немає ієрархії, тому одяг такий же важливий, як малюнки, малюнки такі ж важливі, як фотографія, а фотографія така ж важлива, як ортопедичні пристрої. Це не мистецьке шоу, це шоу, яке показує всі творчі процеси разом в одній великій історії», — розповіла Сірсе Хенестроза.
Починається виставка з великого документального розділу, в якому прослідковується період становлення Фріди Кало як художниці. Там відвідувачі можуть дослідити історію життя мисткині, важкі й травматичні події, які переслідували її впродовж усіх років. Також у цьому розділі відображається вплив на Фріду її батьків.
До наступної частини виставки входять такі речі, які більшість людей ніколи не бачили, як, наприклад, паспорт художниці, адресна книга та квиток на круїзний лайнер Normandie.
Проте справжньою окрасою виставки є демонстрація особистих речей Фріди Кало, серед яких налічується понад 200 експонатів. До цього розділу входять нефритове намисто, пляшка лосьйону Chanel No.5 і косметика Revlon, зокрема помада Everything's Rosy. Ще одним елементом виставки є колекція ортопедичних корсетів, деякі з них мисткиня навіть сама прикрасила.
«Для мене дуже важливо підкреслити, що саме завдяки творчості вона також впоралася зі своїми вадами та не дозволила визначити себе ними.
І ці корсети ніби стають продовженням її тіла та творами мистецтва самі по собі», — додала Хенестроза.
На першому поверсі оформлено капсульну виставку, на якій прослідковується вплив Фріди Кало на роботу дизайнерів, зокрема Рей Кавакубо для Comme des Garçons, Жана-Поля Готьє, Ріккардо Тіші для Givenchy, Марії Грації К'юрі для Dior і Карла Лагерфельда для Chanel.
Виставка триватиме до 5 березня 2023 року в Palais Galliera в Парижі.
Читайте також: Музеї проти тривожності: у Брюсселі тестують новий спосіб лікування стресу та депресії