Глосарій природи: добірка натуральних інгредієнтів, які ви зможете застосувати в догляді

Beauty-ревізор
14.07.2023
ТЕКСТ: Ірина Задорожна
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Спеціалізовані й професійні beauty-засоби ніколи не втратять популярності. Проте натуральні інгредієнти додадуть у ритуал догляду свіжості та простоти. Паризький бренд Officine Universelle Buly, знавець у натуральній красі, представив особливий атлас. У ньому очільники компанії розповідають секрети понад 80 рослинних інгредієнтів — насіння, квітів, фруктів, олій і трав.

L’Officiel Online зібрав найкращі ідеї посібника, щоб із легкістю використати ці природні складники в домашніх умовах.

Запашна м’ята

Ця рослина є компонентом двох рецептів від голів бренду Віктуара де Тайака та Рамдана Туамі. Перший із них — освіжливий компрес «Прощай, сум!». Він втамує головний біль, підніме настрій і розгладить зморшки. Рецепт не важкий: один стакан води кип'ятять у каструлі, засипають жменю листків м’яти й знімають з вогню. Відвар має настоятися 10 хвилин. Далі шматочок тканини змочують в настоянці, віджимають та кладуть компрес на обличчя. 

Також легке відлущування шкіри гарантоване з ментоловим скрабом для тіла. Знадобиться один стакан нарізаних листків свіжої м’яти, чотири столові ложки солі й мигдального масла з доданими двома-трьома каплями ефірної олії м’яти. Цією сумішшю необхідно енергійно натирати ділянки тіла, після цього варто прийняти теплий душ чи ванну. Для наступного використання впродовж місяця можна зберігати скраб в герметично закритому контейнері в холодильнику.

Солодка абрикоса

Корені плодового дерева історично тягнуться до Центральної та Східної Азії. Абрикоса дозволить збагатити шкіру вітаміном А й підвищити пружність шкіри. Так, маска для обличчя «Сяйво» чудово впишеться у день, проведений на пляжі. З двох абрикосів знімають шкіру й розминають її у невеликій мисці. Після цього додають чайну ложку абрикосового масла та чайну ложку трояндової води. Змішують до стану м’якої пасти й наносять на десять хвилин на обличчя та область декольте. Згодом засіб змивають теплою водою, шкіру варто промокнути сухим рушником і у фіналі наносяться кілька крапель абрикосового масла.

Волошка 

Чарівна рослина дозволить відновити баланс чутливої шкіри, зокрема з допомогою розгладжувальної маски проти набряків. По-перше, в маленькій посудині ретельно змішують 1/2 столової ложки гідролата волошки й одну столову ложку трояндової глини. Суміш наносять на обличчя та ділянку біля очей на десять хвилин. Прісною водою змивають засіб і збризкують лице гідролатом, потім можна застосувати улюблене масло.

Поживне авокадо

Авокадо або алігаторова груша — дерево, плоди якого містять жирні кислоти й поживні речовини. Саме тому в пригоді стане зміцнювальна маска для волосся з м'якотою. Вилкою розминають м'якоту авокадо, додають сік 1/2 лимона та одну чайну ложку масла таману. Отриману суміш розподілють на всю довжину волосся. Маску потрібно тримати близько тридцяти хвилин, а згодом змити з м’яким шампунем.

Ще один рецепт з авокадо дозволяє створити живильну маску для волосся, однак уже з маслом авокадо. У невеликій мисці вінчиком збивають і перемішують одну столову ложку масла авокадо один-два жовтки. Яєчний інгредієнт додають в залежності від довжини волосся. Засіб потрібно тримати пів години. Також мікстуру необхідно наносити від середини волосся до кінчиків.

Незмінна сіль

Сіль — кристал хлориду натрію, без якого неможливо уявити життя. Її можна використовувати як приправу та консервант. Вперше сіль почали збирати ще в епосі неоліту. Цей компонент можна застосувати у виготовленні трав’яної зубної пасти. Остання підійде для чутливої ротової порожнини та освіжить подих. 

Одну чайну ложку дрібної сірої солі перемішують з двома краплями гліцерину, однією краплею ефірної олії чебрецю, однією краплею ефірної олії чайного дерева та однією краплею ефірної олії фенхелю. Чистити цією сумішшю зуби варто раз на тиждень.

Цілющий виноград

Вік дерева Vitis vinifera може досягати більш ніж ста років. Чорний виноград багатий на вітаміни, мінерали, а його олія містить потужні активні речовини. Осяйна маска з цим інгредієнтом подарує свіжий вигляд і м’яку, пружну шкіру. Потрібно старанно підібрати та вимити десять ягід чорного винограду, а потім змішати їх у блендері з чайною ложкою олії виноградових кісточок. Засіб залишають на обличчі на десять хвилин, змивають теплою водою, а також шкіру витирають насухо.

Соковитий кавун

Відновити баланс шкіри допоможе засіб із культури гарбузових. У невеликий аптечному флаконові з піпеткою додають рівні частини олії насіння кавуна й олії жожоба та десять крапель офірної олії грейпфрута. Кілька крапель цієї суміші ввечері допоможуть ретельно очистити обличчя.

Цінна обліпиха

Ця колюча рослина має лікарські властивості. Олія з обліпихи містить велику концентрацію жирних кислот і вітамінів. Так, засіб із цим інгредієнтом допоможе зменшити почервоніння та доглянути за синцями на обличчі й тілі. Знову знадобиться аптечний флакон із піпеткою. Одну частину обліпихової олії змішують з однією частиною олії малинового та гранатового насіння. Суміш наносять на шкіру, вільну від макіяжу, вранці та ввечері.

Лікувальний розмарин

Розмарин використовують для очищення та омолоджування. За легендою, рецепт еліксиру з цим компонентом був створений для королеви Угорщини Єлизавети в XIV. 

Для «Води Королеви Угорщини» необхідна скляна каструля. У ній потрібно прогріти п’ять свіжих квіток розмарину з додаванням однієї склянки шампанського та мінеральної води. Робити це необхідно впродовж п’яти хвилин і не до сильного кипіння. Під час випаровування алкоголю ніс потрібно тримати не біля випарів. Згодом препарат знімають з вогню й настоюють п’ятнадцять хвилин. Після цього слідує процідження, а коли засіб охолоне — компрес із ним прикладають до обличчя. Решту ставлять в холодильник у скляному посуді. Ефект після засобу — освіжливий вигляд шкіри й вирівняний колір обличчя.

Читайте також: Вітамінний сезон: 5 смачних і корисних рецептів смузі.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).