Вперше виконаний публічно у 1916 році, «Щедрик» швидко здобув популярність, а його унікальна мелодія зачарувала слухачів по всьому світу. У 1921 році композитор Микола Леонтович, родом із міста Покровськ, трагічно загинув від рук російської влади — його смерть була пов’язана з його відданістю українським народним традиціям. Його композиція, як символ культурної гордості, продовжувала жити, лунаючи далеко за межами України, і місто Покровськ нині називають « місто Щедрика», яке мужньо протистоїть руйнуванням з боку російських військ.
У 1936 році пісню адаптував англійською мовою Пітер Вільховський, американець українського походження, перетворивши «Щедрик» на тепер уже культову Carol of the Bells. Його адаптація принесла цю зворушливу мелодію до світової аудиторії, поєднавши східноєвропейські та західні святкові традиції.
Сьогодні ця мелодія звучить у різдвяний період у багатьох країнах, об’єднуючи людей та культури. Щоб зберегти та передати глибокий символізм цієї пісні, Bevza створили особливу різдвяну ялинкову прикрасу «Щедрик», виготовлену зі скла та розмальовану майстрами вручну.
Щедрик (sirenus sirenus) гніздиться на заході країни та в Поліссі, зимує в Закарпатті. Прикраса втілює образ справжньої пташки з легендарної пісні, яка приносить у дім радість, тепло та надію на щедрий і добробутний рік. Пташка, оспівана в «Щедрику», є традиційним образом у фольклорі, символом вісника весни, добра та достатку.
Згідно з українськими повір’ями, пташка, що прилітає на щедрий вечір, несе радісну звістку про новий урожай, мир і благополуччя для родини. У формі ялинкової прикраси вона не тільки прикрашає новорічне дерево, але й оберігає дім, зберігаючи зв’язок із предковічними українськими традиціями та бажанням добра.
«Щедрик» є чудовим доповненням до новорічного декору, нагадуючи про українську спадщину та силу культури, яка об’єднує людей у всьому світі навіть у складні часи.