У 2003 році на Тижні моди в Нью-Йорку відбувся дебютний показ Тома Брауна, а за 20 років потому дизайнер представив свою першу кутюрну колекцію. За цей час Брауну вдалося не лише сформувати чіткі коди свого бренду — та навіть відстояти їх у суді —, але й стати головою Ради дизайнерів моди Америки.
Вагомий вклад Тома Брауна в індустрію став основою стрічки «Людина, яка пошила мрію», нещодавно представленій на фестивалі документального кіно в США. В очікуванні прем’єри фільму на широкий загал ми згадуємо найяскравіші аспекти в біографії дизайнера — від невеличкого ательє, одним з перших клієнтів якого став Девід Бові, до створення знакової сумки-собаки.
Том Браун
Зміна ім’я
У юності Том Браун мріяв стати голлівудським актором. І навіть змінив ім’я заради своєї мрії. У гільдії кіноакторів США вже був присутнім Tom Brown, актор, найбільш відомий за найтривалішою мильною оперою в американській історії «Головний госпіталь». Хоча дизайнер й додав до свого ім’я літеру H, він швидко зрозумів, що приголомшливих результатів у кінокар’єрі йому не досягнути. У 1997 році Том Браун продав свою машину та переїхав до Нью-Йорка, де влаштувався консультантом у бутик Giorgio Armani.
Початок кар’єри
Після роботи в Giorgio Armani та Club Monaco, який тоді належав Polo Ralph Lauren, дизайнер створив однойменне ательє. На розробку колекції Браун коштів не мав, тому прийняв відповідальне рішення випустити п’ять моделей чоловічого костюму. Одного разу, прогулюючись Нью-Йорком, до ательє відвідав Девід Бові, якого вразила ідеальна посадка та сміливий крій класичного ділового одягу.
«Мені здається, що джинси і футболка стали занадто привілейованими. Всі одягаються просто. Тож насправді вдягнути піджак — це антипозиція», — сказав Том Браун в одному зі своїх ранніх інтерв’ю.
Суд з Adidas
Thom Browne, spring-summer — 2012
Справи в Thom Browne йшли чудово — Браун тричі отримав нагороду CFDA як «Найкращий дизайнер чоловічого одягу», запустив жіночу колекцію та став улюбленцем модної публіки. З’явилася в бренді й знакова символіка — три смужки, які дизайнер розташовував на одязі та аксесуарах. Таким модним кодом зацікавилися Adidas, які звинуватили Брауна в плагіаті. У 2008 році дизайнер був змушений змінити їх кількість на чотири, проте вже в 2021-му юристи спортивного бренду подали новий позов. Судовий процес, який розгорнувся за три роки потому, тривав дев’ять днів, у ході яких судді постановили, що смужки Thom Browne не мають спільного з Adidas.
Том Браун на показі Haute Couture fall-winter — 2024
Такса Гектор та It-bag
У своїх колекціях Том Браун звертається за натхненням до тваринного світу. Головним символом для дизайнера слугує такса Гектор, яку він та його партнер Ендрю Болтон, куратор Інституту костюма, забрали з притулку. Згодом окрім знакової сумки Hector у колекціях бренду з’явилися аксесуари в формі слонів та інших чудернацьких тварин.
Fall-winter — 2020
«Можливо, спочатку ідея прийти в офіс, наприклад, зі свинею в руці може лякати, але натомість вам просто потрібно принести аксесуар, не створюючи зайвих проблем. Тварини самі по собі символізують невинність і чистоту, тому мені здається, що вони чудово представляють автентичність інтуїції, що стоїть за цим продуктом», — розповів Браун в інтерв’ю для L’Officiel Italia.
Театр досконалості
Haute Couture fall-winter — 2024
І хоча мрія Тома Брауна стати актором так і залишилася нею, сценою для дизайнера став подіум. Театралізовані шоу бренду відзначаються своєю масштабністю та продуманістю до дрібниць. Наприклад, свій дебютний кутюрний показ Браун провів з 2300 глядачів, де лише 300 з них були реальними, а решта — діджиталізовані персонажі в сірому вбранні.