Гормонозамісна терапія: ключ до здорового старіння

ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Тетяна Шевчук — перший в Україні гінеколог-естетист, лікар-гінеколог-ендокринолог клініки Grace, хірург, кандидат медичних наук, національний та міжнародний тренер і спікер у сфері ендокринної, естетичної гінекології та age management. За 29 років практики Тетяна провела понад 5000 успішних операцій і є автором унікальних методик у сфері інтимної хірургії та косметології.

Спеціально для L’Officiel Тетяна розповіла про гормонозамісну терапію (ГЗТ) як ключ до збереження молодості, здоров’я і гармонії у житті жінки.

Старіння як новий етап життя

Старіння — це природний процес, з яким рано чи пізно стикається кожна жінка. Втім, воно часто асоціюється із втратою молодості, енергії та здоров’я. Менопауза приносить не лише емоційні виклики, але й серйозні фізіологічні зміни.

«Менопауза не повинна бути травматичним періодом у житті жінки. Сучасна медицина пропонує ефективні способи зберегти якість життя. Один із таких методів — гормонозамісна терапія з використанням біоідентичних пелет», — розповідає Тетяна.

Біоідентичні пелети — це інноваційний підхід у лікуванні. Вони не лише компенсують дефіцит гормонів, але й допомагають підтримувати молодість на клітинному рівні.

Старіння часто сприймається як щось неминуче. Який підхід до цього процесу ви вважаєте сучасним?

Так, старіння — це природний процес, однак його не варто сприймати як завершення активного й здорового життя. У житті жінки є два важливі етапи: пременопауза та постменопауза. Втрата гормонів, яка відбувається під час менопаузи, може вплинути на багато аспектів життя: емоційний стан, фізичні зміни, навіть стан шкіри. Але завдяки сучасним методам гормонозамісної терапії цей процес можна зробити значно комфортнішим.

Що таке біоідентичні пелети, і чому вони стають популярним методом ГЗТ?

Біоідентичні пелети — це маленькі гранули, які містять гормони, ідентичні тим, що виробляє організм. Вони вводяться під шкіру сідниць, де працюють протягом 4–6 місяців, забезпечуючи постійне й рівномірне постачання необхідних речовин у кров. Їх виготовляють із рослинної сировини, наприклад, із сої чи дикого ямсу.
Унікальність пелет полягає в тому, що вони дозволяють досягти плавного відновлення гормонального балансу. До того ж їх рівень легко контролювати лабораторно.

Чому гормонозамісна терапія настільки важлива під час менопаузи?

Під час менопаузи рівень естрогенів і прогестерону різко знижується. Це гормони, які відповідають за репродуктивну функцію, стан шкіри, роботу мозку, тонус м’язів і навіть за емоційну стабільність. Їх дефіцит може спричинити припливи жару, перепади настрою, безсоння, втому.
Більш серйозні наслідки включають остеопороз, серцево-судинні захворювання й атрофію шкіри. ГЗТ дозволяє компенсувати цей дефіцит і суттєво знизити ризики.

Як саме працюють пелети?

Пелети забезпечують безперервне вивільнення гормонів, що робить їх максимально зручними для жінок, які не хочуть постійно приймати таблетки чи робити ін’єкції. До того ж, завдяки їхньому натуральному складу, побічні ефекти мінімізуються. 

Вони мають потужний anti-age ефект: допомагають регулювати емоційний стан, оновлюють тканини, покращують стан шкіри, волосся, нігтів.

Чи можна сказати, що ГЗТ змінює підхід до старіння?

Безперечно. ГЗТ — це не лише про збереження краси, а й про здоров’я загалом. Вона дозволяє жінкам контролювати процес старіння, відновлювати здоров’я та залишатися активними. Це ключ до щасливого й гармонійного життя.

Ваші поради жінкам, які розмірковують над ГЗТ?

Найважливіше — розуміти, що менопауза не повинна ставати вироком. Сучасна медицина пропонує ефективні й безпечні рішення. Я завжди кажу: кожна жінка заслуговує на здорове й щасливе старіння. І ГЗТ — це шлях до цієї мети.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).