Шарліз Терон! Мартін Скорсезе! Чому варто подивитися серіал «Студія» — трагікомічну оду Голлівуду

ПОДЕЛИТЬСЯ
Сатирична й динамічна історія про світ кіно
ПОДЕЛИТЬСЯ

Світ кіновиробництва складний, драматичний, проте продовжує зачаровувати, як підтверджує сатиричний серіал «Студія», що вийшов наприкінці цього березня. Він розповідає про нового керівника вигаданої кіностудії Метта Реміка, що розривається між прагненням створювати визначне кіно й тим, щоб випускати комерційно успішні фільми. 

Камео Мартіна Скорсезе, Шарліз Терон, Зака Ефрон і багаторічний досвід творців «Студії» в індустрії, що включає скандал із Північною Кореєю — про те, чому серіал вартий уваги, нижче розповідає L’Officiel Online.

Кадр із серіалу «Студія»

 

Всередині «Студії»

У центрі серіалу — Метт Ремік, вигаданий новопризначений керівник кіностудії «Континенталь». Згідно з синопсисом, у час, коли кіно намагається залишатися актуальним, він і його основна команда чварливих керівників борються зі своєю невпевненістю, протистоячи нарцисичним творцям та жадібним корпоративним босам у непростій гонитві за створенням визначних кінострічок.

«Їхні костюми маскують нескінченне відчуття паніки, і кожна вечірка, візит на знімальний майданчик, рішення про кастинг, маркетингова зустріч і церемонія нагородження дарує їм можливість блискучого успіху або ж катастрофи, що завершує кар'єру. Для Метта, який їсть, спить та дихає фільмами, це робота, якою він займається все життя, і вона цілком може його знищити», — йдеться в описі серіалу.

Кадр із серіалу «Студія»

 

Одна з провідних тем «Студії» — протиставлення бажання творити якісне мистецтво кіно й комерції, приміром, стрічки про бренд напоїв Kool-Aid, що зможе стати конкурентом віральному фільму «Барбі». Обігруючи візуальну естетику золотої епохи Голлівуду, серіал занурює у світ реалій кіновиробництва, іронізуючи над ним, і надаючи глядачам можливість чимало посміятися. Поряд із катастрофами й розчаруваннями, які проживають герої кожної серії, зображення динамічності історій зі знімального майданчика та суперечливості прагнень персонажів є захопливим. 

«Так було завжди», — говорив для видання Deadline сценарист, режисер і продюсер серіалу Евен Голдберг. — Люди, які глибоко люблять це мистецтво, намагаються зробити так, щоб воно працювало, але це бізнес, і ця дихотомія нескінченна й складна».

Появи знаменитостей

У межах серій «Студії» відбувається чимало коротких камео знаменитостей, котрі грають самих себе. Серед них режисер Мартін Скорсезе, актори Шарліз Терон, Грета Лі, Зої Кравіц, Зак Ефрон, Ентоні Макі, Олівія Вайлд і Стів Бушемі. 

Головну роль у серіалі зіграла Кетрін О’Гара, перевтілюючись у наставницю героя Метта Реміка, котру звільнили як голову кіностудії «Континенталь» перед його призначенням. Крім того, у «Студії» з’являються реальні співгенеральний директор Netflix Тед Сарандос і засновник медіакомпанії Puck Метью Беллоні.

 Грета Лі в серіалі «Студія»

 

Натхнення зі скандального досвіду в кіноіндустрії

Сет Роґен, що є одночасно творцем «Студії», грає в серіалі головну роль новопризначеного керівника кіностудії «Континенталю». За плечима Сета Роґена — десятиліття роботи в індустрії, в якій він пройшов шлях від коміка, актора, як-от у «Кунг-фу панді» чи біографічній стрічці «Стів Джобс» до продюсера, сценариста та режисера. У 2023 році його номінували на «Золотий глобус» за роль у «Пем і Томмі». Його кар’єрне досьє включає також включає п’ять номінацій «Еммі» й продюсування серіалів «Хлопаки», «Пем і Томмі», фільму «Фаворитка Міллера» з Дженною Ортегою.

Мартін Скорсезе в серіалі «Студія»

 

Хоч серіал «Студія» зображає вигадані події, він натхненний реальним досвідом, зокрема роботи в Sony Pictures, його творців Сета Роґена й Евена Голдберга, що нині володіють продакшн-компанією Point Grey. У 2014 році вийшов сатиричний фільм «Інтерв’ю», який вони співрежисували. Він розповідає про ток-шоу, де проводиться інтерв’ю зі знаменитостями. Одного разу гостем програми має стати лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, якого продюсеру й ведучому ЦРУ США доручає вбити.

Створення фільму «Інтерв’ю» викликало негативну реакцію від Північної Кореї, котра пригрозила США «рішучою й нещадною» відповіддю, якщо ті не заборонять стрічку. Згодом на компанію Sony Pictures була здійснена кібератака, в якій, за заявами ФБР, була залучена Північна Корея. Як наслідок відбувся величезний та скандальний витік приватних документів, електронних листів і приватної інформації співробітників Sony. Попри це, «Інтерв’ю» вийшло в прокат, але з обмеженням показів.

Читайте також: Балетна драма, Джейкоб Елорді та секс-одіссея: 8 найцікавіших серіалів квітня

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).