Офіс HIS – з тих, за яким легко простежити еволюцію роботи самого підприємства. Засновники сидять на стільцях-прототипах, одних з перших, що були створені дизайнером Ігорем Мартіним у якості проби пера. Під стіною стоїть комод, декорований національним орнаментом: його команда HIS закінчувала у ніч перед презентацією; сьогодні хлопці жартують, що, якщо його перегорнути, можна побачити за шрамами і подряпинами усі етапи створення шафи.
Цей комод і стільці були створені для першої великої виставки в історії HIS: Made in Ukraine. «Деякі стільці хитались, до багатьох предметів колекції у нас у самих виникали серйозні питання, все було виготовлено в одиничному екземплярі, але в цілому все виглядало цілком пристойно, — згадує Олег Клименко, один із засновників HIS. — Багато людей були готові придбати дещо одразу, приміром, той самий комод, але ми вчепились за нього і твердо відповідали «Ні-ні, він наш! Аналогічний можемо виготовити протягом місяця».
Всього над HIS працюють четверо людей: Олег Клименко, його брат Вадим, які вирішують організаційні питання, дизайнер Ігор Мартін та Настя Білогривцева, яка займається онлайн-журналом Home Ideas Supply. «Мені спала на думку ідея створення цього проекту, — розповідає Вадим – Тож я заразом переконав і свого молодшого брата, що йому також цікаво цим займатись».
У серпні минулого року Олег та Вадим запустили на Facebook своєрідне соціальне опитування: така собі кампанія, метою якої було дізнатись, як люди до цього ставляться, чи це взагалі потрібно комусь сьогодні. «У нашому опитуванні було близько 25 питань, — каже Олег. — Ми намагались торкнутись усіх аспектів: подобається чи не подобається в цілому, скільки були б готові заплатити, які асоціації викликає дизайн. Зрозуміли, що здебільшого людям все подобається і вони готові купувати. Так що вже восени ми створили перші прототипи».
Наступним кроком, пояснює Вадим, було усвідомлення того, що сучасним незалежним виробників меблів та індустріальним дизайнерам України необхідна підтримка та своєрідна коаліція. «Тоді ми і вирішили, що хочемо підтримувати й інші українські бренди та взяти на себе роль певного модератора, бо, звичайно, не все, що роблять наші дизайнери, нам подобається. Одночасно з цим ми побачили й нішу в сфері онлайн-медіа і вирішили цим зайнятись. Тому почали шукати Настю – їй вся ця ідея також дуже сподобалась. І, таким чином, сформулювалась ідея нашого проекту з трьох складових: ми робимо повноцінне щоденне медіа, присвячене інтер’єру, ми представляємо платформу, на якій можна придбати товари сучасних українських дизайнерів, та ми самі виготовляємо предмети інтер’єру. На нашому маркет-плейсі клієнти також можуть підтримувати двосторонній зв‘язок з дизайнерами та архітекторами, запитати, що скільки коштує, як було реалізовано той чи інший проект, коротше, вільно та безкоштовно комунікувати».
Коли команда HIS тільки почала розмірковувати над естетикою, вони відштовхувались від базових принципів скандинавського дизайну – лаконічна, мінімалістична, але разом з тим дещо експериментальна краса. «Втім, — зазначає Ігор. — Нам не хочеться звертатись до усередненого європейського дизайну, важливо імплементувати якісь українські мотиви. Приміром, на тому комоді, про який ми говорили, у нас присутні елементи національного декору». Однією з найочевидніших переваг HIS вже на данному етапі є логістика: оскільки усі товари, які вони представляють – це серійне українське виробництво, замовлення абсолютно точно буде доставлено протягом двох тижнів, що видається дуже маленьким терміном у порівнянні з європейським досвідом, коли доставка триває декілька місяців, а потім виявляється, що ви замовляли помаранчевий стілець, а отримали яскраво-зелений гамак, і історія починається спочатку.
Вадим додає, що український клієнт і досі любить прості речі: стул, за їх переконанням, має виглядати, як звичний стул, він не має бути інтер’єрним об’єктом. «І ми, — наголошують хлопці. — дуже хочемо змінити це споживче ставлення». Цікаво, що певні зрушення є вже зараз: Олег розповідає, що, на їхній подив, великий відсоток замовлень приходить з регіонів, при чому з настільки невеличких містечок, що команда поштових відправлень не одразу розуміє, про яке їхнє відділення взагалі йде мова. А найцікавіше – це речі, які вони замовляють: іноді, за словами засновників, купують щось настільки оригінальне та незвичне, на що вони не розраховували знайти клієнта навіть в Києві.
«Великі проблеми є й з виробництвом, — зізнається Ігор. — Але ми намагаємось з цим боротись. Не найдешевшим способом, втім – запускаючи власне виробництво. Принаймні, так ми в змозі в повній мірі контролювати якість. Контролювати терміни – це, звичайно, щось абсолютно з розряду фантастики, але тепер ми можемо бути певними у бездоганності виконання». Восени HIS почали подавати свої роботи на різні європейські виставки. «Зокрема, в Германії є виставка Ambiente, яка запропонувала нам безкоштовну участь в одній з найбільших виставок в країні, — каже Олег. – Ми провели там п’ять днів, стежили за реакцією; дизайн подобався гостям одразу, а, коли вони бачили наші прайси, то не розуміли взагалі, як можливо, щоб меблі коштували так мало. Саме там ми зустріли наших партнерів, з якими зараз виходимо на європейські ринки». Онлайн –журнал, яким керує Настя, також поступово набирає обертів: вона розповідає, що читачів, яких цікавить ця тематика, в Україні дійсно повно, і, що приємно, найбільш популярними є матеріали, що стосуються досягнень місцевих архітекторів та дизайнерів, та цікаве оформлення квартири в Дніпропетровську збирає у декілька разів більше переглядів, аніж відкриття бутіку в Сеулі.
«Коли ми показували наші перші прототипи друзям, — згадує, сміючись, Вадим. – Вони говорили одне і те ж саме: «Ми б, звичайно, це ніколи не купили. Але ви молодці. Цікаво». Маємо сміливість посперечатись з ними: подивившись на три вже готові колекції HIS та послухавши про амбітні плани команди засновників, ми б купили. І якомога швидше, щоб за декілька років, ліниво поводячи рукою у бік фантазійного металевого крісла та такого ж торшеру, високомірно казати враженим гостям: «Так, це HIS. Одні з перших прототипів».
Детальніше про HIS можна дізнатись на сайті http://his.ua/