Home Ideas Supply: місце зустрічі з українським дизайном

Искусство
08.09.2015
ТЕКСТ: admin
ПОДЕЛИТЬСЯ

Офіс HIS – з тих, за яким легко простежити еволюцію роботи самого підприємства. Засновники сидять на стільцях-прототипах, одних з перших, що були створені дизайнером Ігорем Мартіним у якості проби пера. Під стіною стоїть комод, декорований національним орнаментом: його команда HIS закінчувала у ніч перед презентацією; сьогодні хлопці жартують, що, якщо його перегорнути, можна побачити за

ПОДЕЛИТЬСЯ

IMG_6914

Офіс HIS – з тих, за яким легко простежити еволюцію роботи самого підприємства. Засновники сидять на стільцях-прототипах, одних з перших, що були створені дизайнером Ігорем Мартіним у якості проби пера. Під стіною стоїть комод, декорований національним орнаментом: його команда HIS закінчувала у ніч перед презентацією; сьогодні хлопці жартують, що, якщо його перегорнути, можна побачити за шрамами і подряпинами усі етапи створення шафи.

IMG_6923

IMG_7017
На фото: Олег Клименко, Ігор Мартін, Вадим Клименко

Цей комод і стільці були створені для першої великої виставки в історії HIS: Made in Ukraine. «Деякі стільці хитались, до багатьох предметів колекції у нас у самих виникали серйозні питання, все було виготовлено в одиничному екземплярі, але в цілому все виглядало цілком пристойно, — згадує Олег Клименко, один із засновників HIS. — Багато людей були готові придбати дещо одразу, приміром, той самий комод, але ми вчепились за нього і твердо відповідали «Ні-ні, він наш! Аналогічний можемо виготовити протягом місяця».

Всього над HIS працюють четверо людей: Олег Клименко, його брат Вадим, які вирішують організаційні питання, дизайнер Ігор Мартін та Настя Білогривцева, яка займається онлайн-журналом Home Ideas Supply. «Мені спала на думку ідея створення цього проекту, — розповідає Вадим – Тож я заразом переконав і свого молодшого брата, що йому також цікаво цим займатись».

 IMG_6983

IMG_7025
На фото: Ігор Мартін

У серпні минулого року Олег та Вадим запустили на Facebook своєрідне соціальне опитування: така собі кампанія, метою якої було дізнатись, як люди до цього ставляться, чи це взагалі потрібно комусь сьогодні. «У нашому опитуванні було близько 25 питань, — каже Олег. — Ми намагались торкнутись усіх аспектів: подобається чи не подобається в цілому, скільки були б готові заплатити, які асоціації викликає дизайн. Зрозуміли, що здебільшого людям все подобається і вони готові купувати. Так що вже восени ми створили перші прототипи».

IMG_6988

Наступним кроком, пояснює Вадим, було усвідомлення того, що сучасним незалежним виробників меблів та індустріальним дизайнерам України необхідна підтримка та своєрідна коаліція. «Тоді ми і вирішили, що хочемо підтримувати й інші українські бренди та взяти на себе роль певного модератора, бо, звичайно, не все, що роблять наші дизайнери, нам подобається. Одночасно з цим ми побачили й нішу в сфері онлайн-медіа і вирішили цим зайнятись. Тому почали шукати Настю – їй вся ця ідея також дуже сподобалась. І, таким чином, сформулювалась ідея нашого проекту з трьох складових: ми робимо повноцінне щоденне медіа, присвячене інтер’єру, ми представляємо платформу, на якій можна придбати товари сучасних українських дизайнерів, та ми самі виготовляємо предмети інтер’єру. На нашому маркет-плейсі клієнти також можуть підтримувати двосторонній зв‘язок з дизайнерами та архітекторами, запитати, що скільки коштує, як було реалізовано той чи інший проект, коротше, вільно та безкоштовно комунікувати».

IMG_6926

IMG_6984

Коли команда HIS тільки почала розмірковувати над естетикою, вони відштовхувались від базових принципів скандинавського дизайну – лаконічна, мінімалістична, але разом з тим дещо експериментальна краса. «Втім, — зазначає Ігор. — Нам не хочеться звертатись до усередненого європейського дизайну, важливо імплементувати якісь українські мотиви. Приміром, на тому комоді, про який ми говорили, у нас присутні елементи національного декору». Однією з найочевидніших переваг HIS вже на данному етапі є логістика: оскільки усі товари, які вони представляють – це серійне українське виробництво, замовлення абсолютно точно буде доставлено протягом двох тижнів, що видається дуже маленьким терміном у порівнянні з європейським досвідом, коли доставка триває декілька місяців, а потім виявляється, що ви замовляли помаранчевий стілець, а отримали яскраво-зелений гамак, і історія починається спочатку.

IMG_7062

IMG_7061

IMG_6963
На фото: Олег Клименко

Вадим додає, що український клієнт і досі любить прості речі: стул, за їх переконанням, має виглядати, як звичний стул, він не має бути інтер’єрним об’єктом. «І ми, — наголошують хлопці. — дуже хочемо змінити це споживче ставлення». Цікаво, що певні зрушення є вже зараз: Олег розповідає, що, на їхній подив, великий відсоток замовлень приходить з регіонів, при чому з настільки невеличких містечок, що команда поштових відправлень не одразу розуміє, про яке їхнє відділення взагалі йде мова. А найцікавіше – це речі, які вони замовляють: іноді, за словами засновників, купують щось настільки оригінальне та незвичне, на що вони не розраховували знайти клієнта навіть в Києві.

 

IMG_7051

«Великі проблеми є й з виробництвом, — зізнається Ігор. — Але ми намагаємось з цим боротись. Не найдешевшим способом, втім – запускаючи власне виробництво. Принаймні, так ми в змозі в повній мірі контролювати якість. Контролювати терміни – це, звичайно, щось абсолютно з розряду фантастики, але тепер ми можемо бути певними у бездоганності виконання». Восени HIS почали подавати свої роботи на різні європейські виставки. «Зокрема, в Германії є виставка Ambiente, яка запропонувала нам безкоштовну участь в одній з найбільших виставок в країні, — каже Олег. – Ми провели там п’ять днів, стежили за реакцією; дизайн подобався гостям одразу, а, коли вони бачили наші прайси, то не розуміли взагалі, як можливо, щоб меблі коштували так мало. Саме там ми зустріли наших партнерів, з якими зараз виходимо на європейські ринки». Онлайн –журнал, яким керує Настя, також поступово набирає обертів: вона розповідає, що читачів, яких цікавить ця тематика, в Україні дійсно повно, і, що приємно, найбільш популярними є матеріали, що стосуються досягнень місцевих архітекторів та дизайнерів, та цікаве оформлення квартири в Дніпропетровську збирає у декілька разів більше переглядів, аніж відкриття бутіку в Сеулі.

IMG_6917

IMG_7003
На фото: Ігор Мартін

«Коли ми показували наші перші прототипи друзям, — згадує, сміючись, Вадим. – Вони говорили одне і те ж саме: «Ми б, звичайно, це ніколи не купили. Але ви молодці. Цікаво». Маємо сміливість посперечатись з ними: подивившись на три вже готові колекції HIS та послухавши про амбітні плани команди засновників, ми б купили. І якомога швидше, щоб за декілька років, ліниво поводячи рукою у бік фантазійного металевого крісла та такого ж торшеру, високомірно казати враженим гостям: «Так, це HIS. Одні з перших прототипів».

IMG_7068
На фото: Вадим Клименко, Ігор Мартін, Анастасія Білогрівцева, Олег Клименко
IMG_7075
На фото: Вадим Клименко, Ігор Мартін, Анастасія Білогрівцева, Олег Клименко

Детальніше про HIS можна дізнатись на сайті  http://his.ua/

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
20.12.2023
ZARINA
Каблучка зі смарагдами в жовтому золоті. Колекція SKIFA
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).