Як це було: Перша sustainable-подорож Glossary Sustainable Tourism на Хмельниччину

События
07.06.2021
ПОДЕЛИТЬСЯ
Новий напрямок туризму
ПОДЕЛИТЬСЯ

5-6 червня, до Всесвітнього дня охорони довкілля, Анастасія Цибуляк організувала для друзів і однодумців екологічну подорож до Хмельниччини. Поїздка відкрила новий напрям діяльності Glossary — розвиток сталого туризму.   

До подорожі Glossary Sustainable Tourism приєдналися Валерія Гузема, Ксенія та Антон Шнайдери, Ольга Руднєва, Альона Масюткіна, Йова Ягер, Богдан Логвиненко та інші гості.  

Сталий туризм — це подорожі, які приносять користь не лише туристам, а й природі та місцевим спільнотам. У планах бренду — розвивати цей тренд і розкривати туристичний потенціал України з повагою до екології.

"Вважаю, зараз ідеальний час для розвитку внутрішнього туризму в Україні. Ми започатковуємо Glossary Sustainable Tourism, щоб розкривати туристичний потенціал маловідомих місць, але робити це з повагою до них. Від звичайної подорожі нашу відрізняє те, що окрім цікавого маршруту в неї є екологічна місія", — говорить Анастасія. 

Анна Земскова, Валерія Гузема

 

Хмельниччину обрали для подорожі як один із найбільш екологічно чистих регіонів України. Учасники sustainable-туру жили у Boutique Hotel Potocki — концептуальному дизайнерському просторі, що поєднує сучасні міжнародні стандарти готельного сервісу та арт-історію за мотивами життя та пригод графа Юзефа Потоцького.

Гості також побували у Маліївцях, де знаходиться палац Орловських XVIII ст., та допомогли розчистити місцевий парк. 

Зібраний хмиз та старі гілки, за принципами сталого туризму, отримали друге життя — з них гості створювали об'єкти лендарту, які надалі прикрашатимуть парк. Майстер-клас із лендарту проводила майстер-флорист Інна Петренко, співзасновниця Gillia project. 

Учасники відвідали Підлісний Мукарів із кам'яним неоготичним костьолом Святого Йосипа Обручника, що чудово зберігся до наших днів.

У присадибному господарстві родини Білоус гості навчилися правильно збирати та зберігати спаржу. А також дізналися, як вирощують лаванду та лікарські трави. Ферма працює за принципами пермакультури – етичного землеробства, що не виснажує ґрунт і не забруднює навколишнє середовище. 

Під час туру гостей частували стравами з локальних продуктів, перевага віддавалася рибі та рослинним продуктам. Кількість м'ясних страв скоротили, щоб зменшити шкоду, яку тваринництво завдає екології через викиди метану та вуглецю в атмосферу. Також гостей частували натуральними та органічними винами від Frank wines. Організатори подбали і про багаторазові пляшки для води, натуральні аптечні засоби та інші, на перший погляд непомітні деталі, які гармонійно вписалися у концепцію sustainable-туру. Зокрема, під час подорожі учасники користувалися екокосметикою латвійського бренду Madara, інгредієнти та склад якої не шкодять довкіллю. 

Ксенія Шнайдер Валерія Гузема Анастасия Ц Анастасія Цибуляк Альона Масюткіна Ксенія Шнайдер Анна Земскова, Наталія Осадча Антон Шнайдер, Павло Орлов

Читайте також: Українські інфлюенсери висадили дерева та квіти біля Національного музею історії України

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).