Як це було: PinchukArtPrize оголосили переможця премії Future Generation Art Prize — 2019

События
25.03.2019
ПОДЕЛИТЬСЯ
Найкраща робота — відеоінсталяція
ПОДЕЛИТЬСЯ

22 березня оголошено переможців міжнародної премії Future Generation Art Prize 2019 – п’ятого конкурсу для молодих художників віком до 35 років, заснованої Фондом Віктора Пінчука у 2009 році. Серед патронів премії — Міучча Прада, Такаші Муракамі, Джефф Кунс, Елтон Джон і Деміен Хьорст.

Головною переможницею цього року стала литовська художниця Емілія Шкарнуліте.

“Робота “t1⁄2” є послідовно і впевнено поданим результатом глибокого та масштабного дослідження, прокоментувало журі конкурсу, до складу якого увійшли Тім Марлоу, арт-директор Королівської академії мистецтв, Пабло Леон де ла Барра, куратор Музею Гуггенхайма в Нью-Йорку, Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentrе, та президенти мистецьких фондів по всьому світу. Те, як вона використовує такий медіум як відео, переростає у багатодисциплінарний досвід, у якому відбувається зіткнення з багатьма важливими питаннями, що постають сьогодні перед людством і часто залишаються непроговореними. Не вдаючись до зайвої дидактики чи проповідування, ця робота зберігає свою необмеженість у часі та поетичність і водночас піднімає фундаментальні питання про те, звідки ми походимо, хто ми є і куди ми можемо прийти”.  

Емілія отримала нагороду в розмірі $ 100 000, а також можливість провести персональну виставку в PinchukArtCentrе в 2020 році.

Дві спеціальні премії отримали Габріель Голаят (ПАР), яка представила перформативний проект з музикантами “Ця пісня для…” (2019) та група Cooking Sections (Велика Британія) за інсталяцію "CLIMAVORE: За права ґрунту не бути виснаженим (2019)”.
Всі художники-номінанти премії візьмуть участь у груповій виставці Future Generation Art Prize 2019 @Venice в офіційній програмі 58-ї Міжнародної виставки мистецтв у Palazzo Ca’ Tron. Виставка робіт номінантів триватиме в PinchukArtCentrе до 7 квітня 2019 року.

Емілія Шкарнуліте Габріель Голаят, Емілія Шкарнуліте, група Cooking Sections Володимир Будніков, Влада Ралко Габріель Голаят

Смотрите также: Роскошь в абсолюте: В центре Киева открылся бутик Stefano Ricci

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).