Розстріляне відродження: презентація книги про тих, хто залишався сміливим у найтемніші часи.

События
27.04.2015
ТЕКСТ: admin
ПОДЕЛИТЬСЯ

Що: Презентація книги «Розстріляне відродження» видавництва «Основи». Де: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12. Чому: Тому що наближаючись до Книжковго Арсеналу перехоплює подих від черги. І причина зовсім не в тому, що треба чекати годинами, а у зворушливій кількості людей, які прийшли за літературою. Тому що видавництво «Основи» продукує унікальні за змістом та оформленням книжки. До книги «Розстріляне відродження» увійшли

ПОДЕЛИТЬСЯ

IMG_4182

Що: Презентація книги «Розстріляне відродження» видавництва «Основи».

Де: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12.

Чому: Тому що наближаючись до Книжковго Арсеналу перехоплює подих від черги. І причина зовсім не в тому, що треба чекати годинами, а у зворушливій кількості людей, які прийшли за літературою. Тому що видавництво «Основи» продукує унікальні за змістом та оформленням книжки. До книги «Розстріляне відродження» увійшли кращі українські твори часів радянських репресій: поезії Євгена Плужника, Миколи Зерова, Павла Тичини та Максима Рильського, а також прозові твори Миколи Хвильового, Григорія Косинки, Юрія Яновського та Остапа Вишні.Тому що Сергій Майдуков створив ілюстрації, завдяки яким читач може відчути себе глядачем. Тому що команда видавництва отримала дозвіл на роботу з досьє КДБ на письменників Розстріляного відродження. І завдяки «Основам» ці матеріали будуть продемонстровані широкому загалу вперше.

IMG_4216

Дана Павличко, директор видавництва «Основи»

Я думаю, що недарма Аня Копилова запропонувала робити наступну книжку саме про Розстріляне відродження, бо це дуже цікавий і складний період в українській літературі. І через таку його подачу, мені здається, ми заангажуємо більше людей до якогось креативного мислення і читання.

Коли люди бачать подібні видання, вони мислять інакше. Це дуже важливо для сприйняття мистецтва і для інтелектуального розвитку людини.

Ця книжка вас здивує і вразить. Для багатьох вона може здаватись досить ризикованою. Я думаю, це дуже гарний прецедент для українських видавців в цілому і для співпраці ілюстраторів з видавцями. Коли ілюстратору довіряють і не дуже втручаються в його роботу. Разом можна створювати такі цікаві ризиковані проекти.

 

IMG_4184

Анна Копилова, видавець «Основи»

Ми свідомо внесли до збірки не тільки розстріляних та засуджених письменників, а й тих, хто все життя відчував тиск радянської машини. Наприклад, Павла Тичину і Максима Рильського, за якими спостерігали до кінця їхніх днів.

 

IMG_4200

Сергій Майдуков, ілюстратор

Я малюю в основному для журналів, для мене було цікавим досвідом здійснити взаємодію мого журнального мислення з книжними текстами. Для мене ці картинки більше схожі на журнальні, ніж на книжні. І для мене журнальна ілюстрація більш цікава. Це те, що я хотів би привнести в книгу. Це те, що мені самому було б цікавіше читати та дивитись. Робити з картинки самостійний твiр, який іноді протистоїть тексту, а іноді доповнює його

Я уважно слідкую за київськими виданнями і, на мій погляд, «Основи» — це найкрутіше, що робиться зараз у нас в столиці!

 

Юлія Граждан
На фото: Юлія Граждан
Глеб Гусев
На фото: Глєб Гусєв
Анастасия Степула
На фото: Анастасія Степула
Мария Артеменко
На фото: Марія Артеменко
Ольга Черкасская, Дана Павлычко, Валерий Мирный, Владислав Путистин, Юлия Граждан
На фото: Ольга Черкаська, Дана Павличко, Валерій Мирний, Владислав Путістін, Юлія Граждан
Сергей Майдуков
На фото: Сергій Майдуков
Анна Копылова
На фото: Анна Копилова

IMG_4195

IMG_4252

IMG_4203

IMG_4190

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
17.05.2024
Marc-Antoine Barrois
Аромат для жінок і чоловіків Tilia
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).