Сьогодні світ спостерігає за процесом перетворення культури і креативу на прибутковий бізнес, і це э необхідним кроком, який має зробити економіка, щоб бути успішною. Інноваційний та якісний сучасний продукт можливо лише у взаємодії бізнесу та креативу. Аби не дати Україні відстати від світових тенденцій, портал креативної економіки CHERNOZEM ініціював гучну подію, на яку зібралися світові та українські експерти. Протягом трьох днів відбулося кілька подій, які, на думку організаторів, закладуть основу для розвитку української креативної економіки. В центрі сучасного мистецтва М17 пройшов Міжнародний форум «Креативна економіка – український start-up», на якому відомі західні фахівці розповідали про свій досвід та допомагали представникам української креативної галузі сформувати для себе секрету успіху, які можна застосувати в нашій країні. В центрі уваги був успішний досвід інших країн, а також програми підтримки, що можуть стати в пригоді. Серед хедлайнерів були Рагнар Сііл, Дєвід Перріш, Террі Сандер та Сергій Хромов-Борисов. Від теорії до практики шлях може бути дуже довгим, тому організатори потурбувались про те, щоб учасники отримали практичний досвід. На наступний після Форуму день спікери провели майстер-класи, на яких представили конкретні інструменти ведення бізнесу та практичні стратегії досягнення успіху.
Два наступні дні дали учасникам можливість переповнитися мудрістю лідерів із різних сфер: бізнесу, журналістики, моди, музики та багатьох інших. Дводений Business Wisdom Summit поділявся на Owner Day, хедлайнером якого був Девід Перріш, та CEO Day, на якому виступили Олександр Ткаченко, Ірина Данилевська, Володимир Цой та інші. Крім того, в FEDORIV Hub 24 вересня була презентована Програма ЄС і Східного Партнерства «Культура і креативність», що ставить собі за мету формулювання культурної стратегії для України та інших східних сусідів ЄС і креативній індустрії відводить у цьому завданні чи не центральну роль.
Одеса є другим після Києва містом, в якому планують активно впроваджувати реформи з впровадження креативної економіки. Тому серія заходів завершилася саме в Одесі, де 25 вересня відбувся Форум Developing a Framework for Creative Economy in Odessa Region. Окрім вже згаданих експертів, на форумі виступив і Ярослав Трофимов, відомий своїми гучними проектам, зокрема, творчого об’єднання «НЛО: Новые Лица Одессы».
Метою всіх цих подій було стимулювання в суспільстві дискусій та творчих пошуків, які можуть та мають бути не лише цікавими та сучасними, але й прибутковими. Ті, хто вже зрозуміли, що майбутнє без креативної економіки неможливе, намагалися завербувати до своїх лав якомога більше тих, хто має потенціал модернізувати як нашу економіку, так і культурний простір. Будемо сподіватися, що в них це вийшло.