Параолімпіада – 2024 у Парижі: досягнення України та імена, які потрібно знати

ТЕКСТ: Єлизавета Бабец
ПОДІЛИТИСЯ
Підсумки цьогорічних літніх змагань
ПОДІЛИТИСЯ

У Парижі пройшла офіційна церемонія закриття Параолімпіади — 2024. У рамках заходу прапор української збірної підняли плавець Олександр Комаров та фехтувальниця Олена Федота-Ісаєва. Впродовж турніру Україна виборола 82 нагороди в 15 з 22 видів спорту. Як пройшли цьогорічні літні змагання, розповідає редакція L’Officiel Online.

Олександр Комаров та Олена Федота-Ісаєва на церемонії закриття Параолімпійських ігор

Україна посіла сьоме місце в медальному заліку, виборовши 22 золоті, 28 срібних та 32 бронзові медалі. Водночас у загальному рейтингу спортсмени досягли п’ятого місця: на інших чотирьох сходинках вище опинилися Китай, Велика Британія, США та Бразилія.

Оксана Зубковська, п’ятиразова чемпіонка світу зі стрибків у довжину, здобула перше «золото» для України на Параолімпіаді — 2024. З першої з п’яти спроб Зубковська вирізнилася серед суперниць (5.64 м), а останній стрибок з показником 5.78 метра закріпив ім’я легкоатлетки в рейтингу переможців. Оксана Зубковська — володарка світового рекорду в класі T12. У 2012-му році в Лондоні їй вдалося досягти позначки в 6.6 м.

Оксана Зубковська

Найбільшу кількість медалей Україна здобула в плаванні — усього їх 40. Серед спортменів, які принесли країні золоту медаль — 36-річний Олександр Комаров родом з Донеччини. У запливі на 100 м фінішу він дістався за за 1:07.77 хвилини, встановивши новий паралімпійський рекорд у своєму класі. Водночас український параплавець Андрій Трусов виборов найбільшу кількість нагород для України — два «золота» та три «срібла».

Юлія Ніколайчук

Чутливим моментом цьогорічної Параолімпіади стала перемога дзюдоїстки Юлії Ніколайчук. У змаганні з суперницею з Японії Ніколайчук вона здобула «золото» в вазі до 48 кг. Загалом у цьому виді спорту Україна отримала п’ять медалей.

Параолімпіада — 2024 відзначилася 10-ма подвійними подіумами для України. У плаванні їх було сім, у легкій атлетиці та настільному тенісі — два та один відповідно. Крім того, уперше за вісім років українські спортсмени здобули «золото» в таких видах спорту, як дзюдо та велоспорт. Усього ж кількість спортсменів, які представляли Україну на літніх змаганнях цього року, склало 140 осіб.