Благодійність і мода: мініколекція сорочок від Марії Квітки

Новости
19.07.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Сьогодні благодійність йде пліч-о-пліч з мистецтвом та модою, ставши не просто головною тенденцією, а надважливою формою співпраці. Марія Квітка, українська співачка, фольклористка та художниця з костюмів, нещодавно випустила благодійну мініколекцію з трьох сорочок. Кожна з них оздоблена вишитими малюнками в стилі наїву та текстом з пісень її альбому.

За словами дизайнерки, головним натхненням під час створення дропу стало наївне українське мистецтво, насамперед вишиті рушники та народні картини XX століття. Метою ж колекції, крім популяризації українського мистецтва, є збір коштів для народного колективу «Джерело» із села Золотинка, Чернігівщина. Колектив існує близько 70 років, а його учасниці співають традиційні для їхнього селища стародавні пісні, які передаються з вуст в уста. 

У березні 2022 року село Золотинка перебувало під російською окупацією, а так учасниці гурту як ніколи потребують підтримки, аби мати можливість продовжувати свою діяльність — нести віковічний нематеріальний спадок наступним поколінням. 

У колекції представлені сорочки з природних тканин, вишиті лелеками, кіньми, а також парою котиків; оздоблені написами з пісень, як-от «Розкопайте, хлопці, греблю» та «Гей, була в мене коняка».

Читайте також: Ентропія: народження нового українського бренду TONiA.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).