Гаррі Стайлз на полотні Девіда Гокні

Новости
03.08.2023
ТЕКСТ: Андрій Доценко
ПОДЕЛИТЬСЯ
«Девід Гокні протягом десятиліть перевідкриває наш погляд на світ, – каже Гаррі Стайлз. – Це особливий привілей бути намальованим ним».
ПОДЕЛИТЬСЯ

Нещодавно ми мали можливість спостерігати за створенням нового портрету провідного англійського художника XX століття Девіда Гокні, на полотні якого зображено британського поп-співака Гаррі Стайлза. Відкриттям портрета розпочинається друга ітерація виставки Національної портретної галереї в межах проекту Девіда Гокні «Малювання з життя», яка вперше прийняла гостей в лютому 2020 року.

Подальша пандемія внесла певні корективи, унеможлививши доступ до мистецьких надбань. «Весь світ закрився, а виставка все ще стояла там, у темряві, –  згадує Сара Хоугейт, старша кураторка сучасних колекцій галереї. – Тож приємно знати, що у неї буде друге життя». 

Виставка відновлює свою роботу 2 листопада 2023 року, за кілька місяців після реконструкції всього музею, а справжньою її перлиною буде портрет Гаррі, щи висітиме поруч з портретними зображеннями сценариста Грегорі Еванса, друкарки Моріс Пейн, мера його міста Дозуле, садівника та навіть педикюрного майстра. 

Гаррі Стайлз зовсім випадково став героєм нової картини, хоч вже давно був шанувальником художника. Для своєї зйомки обкладинки Vogue у 2020 році співак одягнув розписані вручну штани Bode, на яких зображено талісман-ілюстрацію Гокні від художниці Аюшіа Ховала. Музичний продюсер Клайв Девіс, що напередодні теж позував для митця, запропонував запросити Стайлза завітати на «художній» прийом – у такий спосіб зародилася дана співпраця. 

Наприкінці травня минулого року виконавець приїхав до сонцем залитої студії художника в Нормандії, сівши на тростинний стілець, приготувався бути втіленим в полотні відомого художника. Упродовж двох днів Гокні працював над тим, щоб відобразити точні відтінки червоного та жовтого в смугастому кардигані Стайлза, індиго на джинсах та низку перлів, що стала візитівкою співака. Безумовно, попрацювати над скуйовдженим волоссям Гаррі теж довелося. Метою художника було вловити сутність насамперед людини, що сидить перед ним, а не світової зірки. «Тоді я ще не знав про його знаменитість, –  каже Гокні, знизуючи плечима. – Він був просто ще однією людиною, яка прийшла до мене в студію».

Читайте також: Що читати: престижна Букерівська премія обрала 13 авторів

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).