Олена Зеленська спільно з МВС представили мобільний застосунок для жертв домашнього насильства

Новости
04.08.2022
ТЕКСТ: Анастасія Поляк
ПОДЕЛИТЬСЯ
Виклик допомоги за дві секунди
ПОДЕЛИТЬСЯ

МВС України та Олена Зеленська презентували новий мобільний застосунок для жінок, які постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Додаток дає змогу викликати допомогу без телефонного дзвінка, тим самим не привертаючи уваги насильника. 

Звичайний мобільний застосунок. Нейтральна іконка на екрані смартфона. Ніхто не здогадається, що насправді це замаскована тривожна кнопка. Зброя проти домашнього насильства”, — зазначила Олена Зеленська.

Викликати поліцію у застосунку можна всього лише за дві секунди, натиснувши на червону кнопку SOS. Реєстрація проходить через електронний підпис, Банк ID або “Дія.Підпис”. 

Перша леді України повідомила, що назва застосунку не оголошується навмисно, щоб про нього не дізналися кривдники. Проте ті, кому потрібна допомога, можуть завантажити програму, зателефонувавши на гарячу лінію 116 123 або написавши особисте повідомлення на сторінці "Розірви коло" у Facebook.

Очільник МВС України Денис Монастирський також згадав слова Марка Аврелія про те, що найкращий спосіб помститися ворогу — не бути на нього схожим. Він наголосив, що коли для країни-агресора питання насильства є нормою, то для нас воно не повинне таким залишатися. “Це наша принципова відмінність, яку ми маємо сповідувати й продовжувати розвивати всіма нашими зусиллями, тому що ми інші”, — додав Денис Монастирський.

Застосунок вже доступний для завантаження в Google Play та App Store.

Читайте також: В Україні запустили платформу з пошуку зниклих безвісти та депортованих дітей

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).