Подорож платонівською філософією: співпраця художника JR з Grand Opéra в Парижі

Новости
07.09.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
7 – 25 вересня на площі Опери в Парижі
ПОДЕЛИТЬСЯ

Французький художник Жан-Рене, що працює під творчим псевдонімом JR, у співпраці з Опера Граньє пропонують подорож захопливою трансформацією фасаду паризької опери під час реставраційних робіт. Будівельні риштування прикрашатимуться послідовними інсталяціями, перша з яких має назву Акт І – Вхід у печеру. 

Монументальна інсталяція відкривається 7 вересня, запрошуючи публіку по-новому відкрити для себе фасад музично-хореографічного храму, що представлений величезною печерою. Художні та історичні елементи відсилають до джерел балету та опери, епохи романтизму XIX століття. Далі подорож ретроперспективно переносить нас до архаїчної Греції, де піснями та танцями вшановували божеств у печерах – попередників сучасних театрів.

JR вміло обіграє платонівську філософію, де печера є символом пізнання. Парижан та гостей французької столиці запрошують на унікальну культурну подію, де фасад Опери перетворюється на сцену, що неначе ожила. Історична будівля упродовж реставрації буде відкрита для публіки та охочих зануритися у світ мистецтва. 

Художник і раніше мав масштабні роботи в столиці Франції – на 30-річчя з дня побудови скляної піраміди в Луврі, у 2019 році, JR створив оптичну ілюзію ущелини навколо неї. Також він є автором алюмінієвого композиту для фасаду Палаццо Фарнезе в Римі.

 

Читайте також: Сюрреалістична симфонія

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).