У Ватикані таки відбулася Хресна хода за участю українки та росіянки, які разом несли хрест

Новости
16.04.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Ми обурені цим «примусовим примиренням»
ПОДЕЛИТЬСЯ

У Страсну п'ятницю у Ватикані провели Хресну дорогу за участю людей з різними життєвими ситуаціями, серед них були українка з росіянкою. Про це повідомляється на сайті vaticannews.

Хресна хода відбулася вперше після дворічної перерви через пандемію коронавірусу, її очолив Папа Франциск.

Під час ходи хрест несли представники різних католицьких родин. Серед них були й українка Ірина та росіянка Альбіна. Обидві жінки вже 20 років живуть в Італії та працюють у відділенні паліативної допомоги. 

Папа Франциск у своїй промові звернувся зі словами:

«Приведи недругів до рукостискання, аби вони могли вкусити взаємне прощення; обеззброй руку брата, підняту на брата свого, щоб там, де зараз ненависть, розквітла згода. Та не будемо поводити себе як вороги Хреста Христова».

Ідея Ватикану про «примирення» України з росією і визнання народів двох країн братніми викликала неабияке обурення в українців. Так, у Мережі вже назвали це спробою примирити Понтія Пілата з Ісусом Христом. 

Напередодні Хресної ходи посольство України у Ватикані звернулося до Папського престолу з роз’ясненням того, що така ідея не буде сприйнята. Також Українська греко-католицька церква виступила проти "примусового примирення" українців та росіян під час символічної ходи під одним хрестом. 

Патріарх УГКЦ Святослав зауважив, що такий жест сьогодні неможливий. «Спершу потрібно припинити нас вбивати, а тоді можна говорити про наступні кроки. Щоб миритися, треба бути принаймні живим», – йдеться у заяві.

 

Читайте також:

В англійському словнику Urban Dictionary з’явилося слово "зукраїнити". Ось декілька прикладів, як його вживати

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
29.07.2022
Balenciaga
Cвітшот
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).