У галереї The Naked Room пройде відразу дві виставки Тіберія Сівальші

Новости
01.08.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Галерея The Naked Room анонсувала у серпні дві виставки Тіберія Сільваші: «Папір, олія» та «Стіна, папір». 

У першій серії, що відкриється 1 серпня, галерея повертається до плану 2020 року, який був відтермінований спочатку пандемією, а згодом вторгненням. «Роботи на папері», створені художником 2019 року, відсилають до проблеми «невидимого» — того, що приховує будь-яке медіа, й буквально — шар фарби на папері. Фундаментальне для живопису Тіберія питання сьогодні видається актуальним як ніколи. 

"Те, що приховане, не обов’язково потребує проявленості. Воно існує як частина функціонуючої структури світу, живе своїм прихованим життям—невидимим—приймаючи участь у складному механізмі відносин між об’єктом і суб’єктом; між сенсом і абсурдом; між потенціальним і здійсненним. 

Про це проект “Роботи на папері”. Про взаємовідносини між видимим і тим, що складає його основу, як фізичну, так і ментальну. Між шаром фарби, який складає видиму частину, утворюючи форму, сталі зв’язки структури, і тим, що приховане, що складає основу того на чому цей шар тримається. Паперова основа — це частини рекламних журналів, щоденних газет, телевізійних програм. Їх основна функція була — доставка інформації. Матеріальна основа інформації — знаки, візуальні знаки, текст. Вони є носіями тимчасовості, негайної інформації, які, виконавши свою функцію, переходять в зону архіву, і приречені на технологічну переробку або зникнення і гниття в відходах людської діяльності. 

Закритий шаром фарби папір, носій текста з тимчасовою інформацією, переходить із актуального часового виміру в метафізичний час живопису. 

Світ не завжди такий, як нам здається на перший погляд. Те, що сховано, своїм невидимим для нас життям продовжує приймати участь у структурах того, що ми бачимо. Для когось головним буде те, що утворює стійку форму, а для когось — знання того, що за цими видимими формами є невидимі сили схованих знаків. Ця діалектика і є основою проекту “Роботи на папері”, — коментував Тіберій Сільваші ще у червні 2019 року.

Друга серія відкриється 25 серпня й буде роботою художника з живописом-як-обʼєктом та простором галереї-як-полотном.

Тіберій Сільваші – український художник-абстракціоніст, представник Нової хвилі, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року. Картини Сільваші зберігаються у музеях Мюнхена, Відня, Нью-Джерсі, Запоріжжя, Харкова, Ужгорода, Києва, у зібранні (колекції) образотворчого мистецтва Градобанку, а також у приватних колекціях в Європі та США. Живе і працює в Києві. 

1 серпня команда The Naked Room запрошує відвідати відкриття першої серії художника “Папір, Олія” у рідних стінах на Рейтарській 21. 

Вхід вільний.

 

Читайте також: KYIVNESS 36: Готельна пригода посеред Подолу

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).