Нова кутюрна колекція Dior, створена за очільництва креативної директорки Марії Грації К’юрі, переплела в собі кілька елементів. Це мистецтво, данина історії дому та ідея трансформації, асоційована безпосередньо з самою модою. Одним із джерел натхнення дизайнерки виступила сюрреалістична картина «Маленька нічна серенада» 1943 року американської художниці й письменниці Дороті Теннін.
На ній зображений фантастичний і химерний світ готельного коридору, наче з «Аліси в Дивокраї». У ньому, на полотні мисткині, опинилися величезний соняшник та дві дівчинки, волосся однієї з яких стоїть сторчма, а спідниця з довгими стрічками тягнеться червоним килимом. Переосмислені образи з цього мистецького твору повсюди виринали в колекції Марії Грації К’юрі.
Продовжуючи фантастичну тему, на стінах локації показу з’явилася спеціально створена текстильна робота «Квіти, які ми виростили» індійської мисткині Рітіки Мерчант. «Я дуже хотіла, щоб це було про генезу й про те, як показати цих самодостатніх жінок», — говорила художниця про роботу, яка містила в собі птахів, історії з дитинства та спогади про її двоюрідну тітку, що мала молочний кооператив.
Марія Грація К’юрі віднайшла натхнення і в архівах Dior. Йдеться про лінійку Trapèze, розроблену для будинку молодим Івом Сеном Лораном у 1958 році, яка певною мірою відсилає до дитячого одягу, що й привернуло увагу дизайнерки.
«Я вважаю, що до нашого дитинства слід повертатися, бо це дуже важливий період нашого існування», — сказала Марія Грація К’юрі. «Я вважаю, що той, хто хоче займатися креативною роботою, повинен дивитися на свою працю очима й трепетом того, хто ніколи не бачив цих речей раніше, щоб створити аспект мрії». Звернулася дизайнерка й до спадщини месьє Діора, переосмисливши його силует Cigale, у муарову спідницю в поєднанні з фраком.
Моделі з іншої фантастичної реальності на показі Dior були одягнуті в панівній палітрі з бежевого, чорного, сірого й білого кольорів. Серед них були жінка-квітка або ж жінка-птаха, яку вирізняв гребенеподібний панківський головний убір. Їхні вбрання — це квіткові мотиви та сучасний кринолін, з якого до підлоги сягали стрічки чи торочки, схожі на гілки, а також оборки, банти й об’ємні рюші на шортах-блумерах і сукнях різної довжини. Жінка-квітка та жінка птаха Dior до того ж убралися в срібну вишивку, пір’я з органзи, мереживо, транслюючи невагомість із прозорими тканинами та крокуючи в гладіаторських балетках.












Читайте також: Світ крізь призму Dior. Кім Джонс представив колекцію сезону fall-winter – 2025