Останній показ Дріса ван Нотена й Louis Vuitton у ЮНЕСКО. Як пройшов Тиждень чоловічої моди в Парижі

Тижні Моди
24.06.2024
ПОДЕЛИТЬСЯ
Огляд найважливіших шоу
ПОДЕЛИТЬСЯ

Ще один етап літніх модних ігор добіг кінця — завершився Тиждень чоловічої моди в Парижі сезону весна-літо 2025. Останнє шоу Дріса ван Нотена в ролі креативного директора власного бренду, «відсутність кордонів» у Louis Vuitton, чоловічий Dior, натхненний жіночими, імпровізована артгалерея на показі Loewe — про головні паризькі фешн-покази розповідає L’Officiel Online.

Loewe

Показ чоловічої колекції Loewe весна-літо 2025 під назвою A radical act of restraint («Радикальний акт стримання») пройшов в імпровізованій артгалереї. На подіумі, куди моделі виходили зі сходів під підлогою, розмістилися роботи п’яти відомих особистостей. Зокрема, фотографія Пітера Худжара «Туфля для Елізабет», збірка есеїв «Проти тлумачення» Сьюзен Зонтаг, крісло «Аргайл» архітектора Чарльза Ренні Макінтоша й мольберт дизайнера Карло Скарпа. 

За словами креативного директора Loewe Джонатана Андерсона, він «хотів зібрати щось дуже особисте для себе». Нова колекція дизайнера виступила більш стриманою, проте не менш вигадливою й майстерною. Голови моделей декорували довгим пір’ям, що закривало обличчя, низка штанів набула значних об’ємів завдяки драпіруванню, топи складалися з осяйних пластин, шорти своїм наче блиском нагадували порцеляну, а ще частину образів прикрасили подвійні ремені.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

Dries Van Noten

Чоловіча колекція весна-літо 2025 стала останньою для бельгійця Дріса ван Нотена в його однойменному бренді. «Це мій 129 показ; як і попередні, він спрямований у майбутнє», — поділився дизайнер, шлях якого в моді тривав 38 років. «Я думаю про те, як Марсело Мастроянні колись говорив про парадоксальну "ностальгію за майбутнім", за втраченими раями, які уявляв собі Пруст, і про те, як ми продовжуємо переслідувати наші мрії, знаючи, що в якийсь момент ми зможемо озирнутися на них з любов'ю». 

На сріблястому подіумі дизайнер завершив свою еру чуттєво: з моделями, що крокували на його перших шоу, і друзями у фронт-роу — колегами з Антверпенської шістки, як-от Анн Демельмейстер, Вальтером ван Бейрендонком, дизайнерами Томом Брауном і П'єрпаоло Піччолі. Ансамблі з колекції поєднали все, за що світ моди полюбив та знає Дріса ван Нотена. Це класика, інновації, ремесло й колір у позачасових пальтах, деконструйованих блейзерах, вишивці відтінку охри, гармонійній багатошаровості й сумінагаші — давній японській техніці друку, яку використали для оздоблення одягу графічними листям та квітами.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

Kenzo

Показ нової колекції японського дизайнера Nigo для Kenzo, майстра спортивного одягу, пройшов на території паризького палацу Пале-Рояль. Чоловічу частину шоу склали повсякденні ансамблі, які поєднали естетику «Сходу-Заходу». Костюми з бамбуковим принтом, атласні штани, натхненні японськими штанами тобі-шоку для будівельників мали розслаблений крій, а техніка кроше в одязі й сітки на сумках відсилала до гардероба рибалок. 

Ансамблі для жінок включали драпіровані сукні з торочками й барвисті, кислотних відтінків комплекти. Низка жіночих образів була до того ж натхненна кроєм хандзюбан — спідньою білизною для кімоно. Втілити калейдоскоп кольорів і візерунків у колекції дизайнеру Nigo допоміг японський митець Verdy, що відомий мультиплікаційним стилем.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

Homme Plisse Issey Miyake

Вітер і форми, які він створює у дизайні — саме це стало натхненням для колекції Homme Plisse Issey Miyake весна-літо 2025. Просторим яскравим ансамблям природне явище дарувало життя. Костюми із шортів, комбінезони, куртки й сукні, що мали фірмове плісирування, були створені з легкого та прозорого текстилю — все для того, щоб рухатися вільно.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

Louis Vuitton

Шоу Louis Vuitton пройшло в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, побудованої в 1958 році, під треки авторства Фаррелла Вільямса. Захопливий дух подорожей, відсутність кордонів та погляд на життя з перспективи Всесвіту надихнули дизайнера на створення образів колекції сезону весна-літо 2025. На подіумі шоу з’явилися авіаторські куртки та бомбери, прямі двобортні пальта, костюми, відверто схожі на уніформу пілотів, та спортивний одяг в інтерпретації Вільямса. Креативний директор дому ділив масштаби образів на макро та мікро, де перше — це вишукані та стримані силуети, друге — деталі.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

Ami

«Навіть якщо я вдягну смокінг, я візьму велосипед», — ділився дизайнер Александр Маттуссі. Ami налаштовані провести своє найкраще літо в Парижі, насолоджуючись течією життя та французьким світоглядом. Для міської рутини в сезоні весна-літо 2025 Матуссі повернувся до витоків бренду, де незмінною уніформою є джинси та легка сорочка. Урізноманітнити образи Ami пропонують зручним та зрозумілим одягом — вільними сукнями та спідницями, кардиганами, жакетами та пальтами. 

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

Hermès

Своє бачення розкішного літнього вбрання на Тижні моди в Парижі представляли Hermès. Невимушені та знайомі модній публіці курортні силуети здобули нові матеріали та фактури, які доводили високу майстерність модного дому. Особливо помітно це серед образів з м’якої шкіри, що, на перший погляд, здавалися шовком. У сезоні весна-літо 2025 Hermès віддали перевагу збалансованій палітрі кольорів, де кожен відтінок скоріше продовжує попередній, ніж контрастує з ним.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

Dior

У створенні нової чоловічої колекції Dior Кім Джонс досліджував архіви жіночих ліній модного дому, які в деконструкції перетворилися на маскулінні форми. Для свого вже 60-го шоу дизайнер співпрацював з південноафриканським художником Гілтоном Нелом. Митець розробив не лише гігантських скульптур у вигляді кішок, що доповнювали сценографію показу, але й аксесуари для колекції весна-літо 2025, як-от керамічні комірці та декоративні елементи на полях капелюхів.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).