Вихід на міжнародну арену та робота нон-стоп: інтерв’ю із Вікторією Колодій, засновницею майстерень нігтьової естетики MVK

Интервью
26.07.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Початок повномасштабної війни в Україні сформував нові реалії для бізнесу: всі підприємницькі проєкти зіштовхнулися з безпосередньою потребою в трансформації. Міжнародна мережа агендерних майстерень нігтьової естетики MVK не є винятком — компанія розширила свій уплив в Європі та завдяки залученості всіх співробітників стала більш досконалою. Для L'Officiel Online про особливості розвитку на міжнародній арені, співпрацю зі знаменитостями та секрети формації продуктивної команди розповідає засновниця MVK Вікторія Колодій.

У липні історія MVK перетнула позначку в 10 років. Ви з командою пройшли суттєву трансформацію за цей проміжок часу: від стартапу до міжнародної мережі концептуальних салонів. Що було найлегшим і найскладнішим?

Складно було встигнути за масштабуванням, оскільки процес розвитку був динамічним. Ми доволі довго зважувалися на цей крок. Рішення про відкриття салонів в Європі та паралельно аналіз декількох цільових ринків було прийнято одномоментно. Це був квантовий стрибок. Складно було виявляти потреби аудиторії на нових ринках і «потрапити з перших пострілів» в ціль. 

Ми з командою адаптовувалися та змінювалися так само динамічно, як і відбувалося масштабування. Парадоксально, проте це наш кейс. Ми пішли від зворотного — на початку запустили бізнес, а потім перейшли до етапу формування команди бек-офісу. Це був найбільший виклик. З того, що полегшувало рух вибраного треку: ми розуміли, що є клієнти, які довіряють нам. Вони в прямому значенні цього слова поїдуть за спеціалістами MVK в будь-яку країну Європи, і команда, яка свідомо обере рух в тому чи іншому напрямі поїде зі мною. 

Цей рік знаковий для вас та команди. У 2013 році відлік історії MVK розпочався з однієї локації, манікюрного салону Вікторії Колодій на Оболоні. Сьогодні мережа представлена трьома салонами в Києві, двома в Європі. Розкажіть про стратегічні плани та колаборацію мрії. 

Стратегічні плани — це системна робота над впізнаваністю бренду. Короткостроковий план — відкриття двох салонів в Європі. Довгостроковий — освоєння чотирьох цільових ринків, ми не обмежуємося лише Європою. Колаборація мрії — партнерство з брендами в рамках міжнародних тижнів моди. Ми чітко визначили, які бренди нам цікаві та який тиждень моди для нас в пріоритеті, і активно працюємо над тим, щоб мрія стала реальністю. 

Моє прагнення — представити MVK на міжнародному рівні як професійну команду, яка може і готова виконати роботу будь-якої складності в будь-якій точці світу. В спеціалістів вже був досвід роботи за кордоном, коли клієнти мережі обирали опцію виїзного обслуговування. Це момент, коли прийшло усвідомлення, наскільки сильна довіра до нас. Я відчула себе частиною б’юті-команд, які супроводжують іменитих селебриті у світових турне; подобається така аналогія. 

Якими метриками вимірюється успіх для Вікторії Колодій?

Моє оточення — це мій успіх, правильніше його постійний ріст; кількість вдячних та лояльних клієнтів, сформована команда професіоналів, вправних людей з точки зору компетенцій та особистих характеристик. Успіх сьогодні для мене визначається працездатністю команди, довготривалими партнерствами, впізнаваністю бренду та запитом аудиторії на запропоновані нами послуги, на сервіс стабільно високого рівня. 

Якими рисами повинен володіти підприємець сьогодення?

Раціонально мислити і тверезо оцінювати поточну ситуацію, швидко реагувати на зміни, оперативно ухвалювати рішення (подекуди), бути стресостійким, адаптивним та інноваційним. 

Ваше професійне життя доволі насичене, макроролі змінюються мікроролями — власниця бізнесу, креативна директорка мережі, ідеологиня освітньої платформи MVK ACADEMY, селебриті нейл-артистка, сертифікована спеціалістка-практикиня із манікюру з досвідом понад 15 років. Розкажіть про кожну з них і що цінного закладено в цих ролях? 

Власник бізнесу, засновник — це обличчя бренду, уособлення корпоративних цінностей, приклад для команди, рупор, голос, який направляє. В цій ролі мені подобається взаємний обмін думками, ідеями та енергією. Засновник проєктує на команду, а команда своєю чергою на засновника. Ця роль для мене цінна з точки зору того, що я беру на себе відповідальність за людей в цілому, мова не лише про внутрішнє середовище, команду. Люблю брати відповідальність та вмію це робити, люблю досягати результату. Та все ж сам процес мені подобається куди більше. Кураторство креативного напряму в мережі — це роль, яка дає можливість створити щось нове, бути інноватором і самобутньою особистістю. В рамках освітньої платформи я маю змогу покращувати людей професійно, сканувати сильні сторони та розвивати їх. Глобально я поставила собі за мету сформувати середовище, яке буде представлене порядними та культурними людьми, структурованими та дисциплінованими. 

MVK ACADEMY — важливий проєкт з точки зору місії, яка полягає в тому, щоб змінити сприйняття в суспільстві професії майстра манікюру як такої. Хочу, щоб вона сприймалася на рівні з іншими затребуваними та престижними, бо ця професія дає можливості для розвитку та реалізації. 

Взаємодія з селебриті — це величезна відповідальність. Мати можливість взаємодіяти з ними означає вміти тримати планку, бо селебриті — це така категорія креативного класу, коли кожна, кожен прагне бути самобутнім, кращим, помітним та впізнаваним. Я людина-процес, тому мені подобається пропрацьовувати стиль селебриті, враховувати деталі, взаємодіючи з іншими членами б'юті-команд. Я отримую неабияке задоволення, коли декорую нігті й створюю їм одяг. 

До сьогодні практикуюся в ролі спеціаліста з манікюру, тому що з цієї ролі почала свою роботу. Я віддаю енергію клієнтам і отримую у відповідь теж саме, так почалася моя кар’єра. Надавати послуги — це не просто їх якісно виконати. Для мене важливе спілкування з людьми, має значення, який зворотний зв'язок вони надають. Ця роль, яка передбачає безпосередній контакт з клієнтом, це про комунікацію, в якій присутні з мого боку гарантії якості, сервісу, а також діалоги про цінності і філософія, місія, яку хочеш донести клієнту. Ми працюємо з кожним very carefully, як з дорогоцінним каменем. 

Що вас надихає і якими здобутки ви пишаєтесь? 

Пишаюся тим, що нам вдалося відкрити самостійно салон в Австрії, в центрі Відня, за півтора місяця. Більшість дивується, як це можливо, щоб на таких швидкостях… Приємно чути і знати, що MVK ставлять в приклад з точки зору бізнесу, який розвивається такими темпами. Ці відгуки є моїм особистим драйвером і команди теж. Коли ставиш ціль, то твій внутрішній двигун працює без перебоїв, ти бачиш її і оминаєш перепони. Долаєш їх раз за разом все впевненіше і впевненіше, особливо зараз, під час повномасштабної війни, коли внутрішній запит досягнув піку, щоб працювати ще продуктивніше, допомогати інтенсивніше та бути надійним тилом. 

Серед здобутків також продаж двох франшиз за три місяці. Натхнення… Коли залишаюся сама з собою та чую свій внутрішній голос. 

Які помилки і переломні моменти загартували, а також дали поштовх розвитку MVK?

Переломний момент був, коли ми втрачали масово команду на початку війни. Потрібно було зібратися, реагувати тут і зараз. Якщо оцінювати з точки зору позитиву та змін, то це було тим самим вікном можливостей, про яке всі говорять і воно було відчинене навстіж. Були помилки, пов’язані з вибором партнерів-франчайзі. Висновки зроблені і присутнє розуміння, на що зважати, щоб їх більше не допускати. Не назвала б це помилкою, скоріше розбіжністю, яка так чи інакше впливає на міцність (або навпаки її відсутність) професійних взаємовідносин з людьми. 

Я сприймаю співробітників як повноцінних партнерів, а не як найманих працівників. Для мене партнерство — це союз дорослих людей, здорові взаємовідносини, це вміння розмовляти, слухати і чути одне одного, щоб виявляти та реагувати вчасно на критичні ситуації, а подекуди і випереджувати їх. Щодо партнерів звикла вчиняти порядно в будь-яких обставинах. 

Бувають ситуації, коли розуміння партнерства як такого діаметрально протилежне, професійні взаємовідносини дають тріщину і я обираю різні дистанції для бігу з людиною. Це не помилка, не переломний момент, це досвід, який формує розуміння хто свій і з ким є бажання розвиватися і реалізовувати задумане. 

Однією з суттєвих переваг MVK є сильна школа та команда спеціалістів, які свідомо прийшли в професію. В процесі відбору кандидатів ви звертаєте увагу на особисті характеристики, які переважають над професійними. Яким рисам надається перевага у вашому шорт-листі? 

Турбота, чистота в мисленні, відповідальність. 

Ви вже маєте вхідний квиток в глобальну нейл-ком'юніті. За вами слідкують селебриті нейл-артисти зі США, Франції, Великобританії. Про стиль команди пишуть авторитетні західні видання, в портфоліо команди зйомки за участю міжнародних фешн-брендів та супровід селебриті. Звучить як мрія… Якою була ціна цього вхідного квитка? 

Те, чого ми як команда досягли та я особисто як ідеологиня, власниця бізнесу, креаторка — це робота нон-стоп. Це мій стиль життя та кожного співробітника, який приєднався до MVK на різних етапах становлення з причини… В кожного вона своя та, думаю, передусім нас всіх об’єднує бажання бути вірними собі, своїм принципам, створювати мистецтво без правил, яке сьогодні має поціновувачів в різних куточках світу; експериментувати та досягати максимального результату на локальному та міжнародному рівнях. 

Персоналії і бренд: за ким слідкуєте та яка бізнес історія є прикладом для наслідування? 

Стів Джобс та компанія Apple, яка живе після смерті засновника. Я точно буду серед переважної більшості, коли скажу, що Джобс був сильним маркетологом. Він знав, що потрібно людям, що буде продаватися, він точно виявляв потреби ринку та пропонував рішення для їх задоволення.

Читайте також: Summer mood: 30 ідей літнього манікюру.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).