L`Officiel digital cover: Ольга Компанієць — про важливість здорового способу життя під час війни

Интервью
27.12.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Дворазова чемпіонка світу, чемпіонка України з бодібілдингу у категорії model physique, фахівець у галузі естетичної медицини з вісімнадцятирічним досвідом, меценат Ольга Компанієць ділиться досвідом пошуку мотивації та ресурсів, збереження ментального здоров'я та життєвого балансу у цей непростий для країни та світу час.

Вже рік ми перебуваємо у стані фонового стресу. Як ви впоралися з депресією та яку схему виробили для того, щоб повернутися до колишнього режиму тренувань, харчування та діяльності?

До повномасштабної вiйни в Українi ніхто не був готовий. Для людей це величезний стрес та трагедія. Хтось втратив життя, хтось – здоров'я, рідних, дах над головою, роботу. Життя змінилося, і всі ми перебуваємо в однаковій ситуації. З початку війни в мене опустилися руки. Був період, коли я не могла ні займатися, ні просто доглядати за собою. Не хотілося нічого. Першого місяця я дивилася новини і або нічого не їла, або їла не те, що треба, плакала, засмучувалася. І кожна людина, яка опинилася в такому станi, має право на те, щоб дати час пройти цьому шоку, прийняти все це. Я зрозуміла, що від того, що щомиті плакатиму і переживатиму, нічого не зміниться, і взяла себе в руки.

Потрібно було зрозуміти, як у подібних обставинах ти можеш допомогти насамперед собі, і чим ти можеш допомогти оточуючим. Я почала через силу займатися спортом, доглядати себе, підтримувати моїх близьких, наших пацієнтів. Мій чоловік (Олег Анатолійович Компанієць – заслужений лікар України, доктор наук, професор, входить до топ-6 найкращих ріно-хірургів світу – прим. ред.) допомогав організувати госпіталь у тому містечку, де ми живемо, і куди доставляли поранених. Ми донатили ЗСУ, збирали гуманітарну допомогу. Я відчула себе затребуваною, потрібною, при справі. І мені полегшало. Мене це витягнуло з депресії. Коли ти зібраний, починаєш мотивувати інших і дивитися на все не з погляду трагедії, а з погляду того, чим ти можеш бути корисним для наближення нашої перемоги. Тут немає великих і малих справ: чи ти купив дрон або приніс сусідці хліб.

Давайте поговоримо про здорове харчування під час війни, коли ми обмежені в ресурсах та в асортименті. Як вибудувати раціон та виробити баланс?

Так, асортимент у магазинах змінився. Але здорове харчування не дорівнює дорогим продуктам. Воно дуже просте. Біг Мак меню буде коштувати дорожче, ніж раціон на цілий день. Вранці це вуглеводи та трохи білка. На обід – вуглеводи, клітковина, білок. Вечеря – клітковина. Якщо розкласти це за продуктами: гречка та половинка авокадо чи листя салату, салат та легкий білок.

Немає можливості купити морепродукти – їх можна замінити куркою, індичкою, м'ясом кролика. Вечеря має бути легкою – супи-пюре, запечені овочі. Все це просто, смачно, доступно. Головне мати мотивацію та правильно підходити до раціону, адже для кожної людини він індивідуальний. Раціон складається з урахуванням аналізів, розуміння потреб, активності життя, необхідної кількості калорій, рекомендацій дієтолога. Але загалом, це збалансована кількість білків, клітковини, вуглеводів та жирів.

У вас є якісь guilty pleasure?

Звичайно, я ж жива жінка. Я сумлінно харчуюсь шість днів на тиждень, але неділю я залишаю для чітміла (англ. cheat meal - це заплановане порушення дієти. Прийом їжі, що складається з смачних, але заборонених у звичайні дні продуктів - прим. ред.) – одне приймання їжі їм все, що захочу: шоколадку, шматок торта – із задоволенням і без докорів сумління та особливої шкоди для свого організму та ваги.

Моя величезна слабкість – варене згущене молоко, смачніше нічого не існує! Дуже важливо не забороняти собі щось, а мати мотивацію. Збалансоване харчування – це красиве та здорове волосся та шкіра, прекрасний зовнішній вигляд та самопочуття, достатня кількість енергії. Ми не обмежуємо себе у їжі, а робимо свідомий вибір на користь власному здоров’ю та обираємо гарне відображення у дзеркалі замість шкідливих звичок. Шматок піци та порція пасти – це нормально. Головне не зловживати.

Ви с років у спорті. З чого почалося це захоплення? Ви пам'ятаєте, як уперше прийшли до спортзалу?

Я не прийшла до спортзалу, а прибігла! Тому що дуже злякалася. У мене хороша генетика і до певного моменту я могла собі дозволяти що завгодно – не займатися спортом, їсти ввечері і при цьому добре виглядати, бути красивою та стрункою. Згодом помічала, що кожна з'їдена цукерка відбивається на моєму зовнішньому вигляді. Спочатку було складно, я змінила режим харчування, активно та регулярно почала займатися спортом. Потрібен час, щоб це зрозуміти, прийняти і полюбити. І такий спосіб життя зараз для мене дуже органічний. Спорт не лише розвиває тіло, заряджає, він змінює характер.

Він дисциплінує, прищеплює ще більше працьовитості, терпіння, витримки, загартування. Моє хобі переросло у визнання на міжнародному рівні. Кожна людина, яка має мрію, яка ставить перед собою мету, завжди прийде до успіху, хоч би як було складно і як би не опускалися руки на шляху.

У цей стресовий час я рекомендую відкинути все і займатися хоча б удома. Є безліч безкоштовних тренувань онлайн. Коли ти зосереджений на вправах, відволікаєшся від новин та негативу. Виробляється гормон щастя окситоцин, тіло наповнюється енергією, ваше відображення в дзеркалі радуватиме і мотивуватиме до подальших успіхів. І коли ми сповнені цього щастя, їм хочеться ділитися. Люди діляться тим, чим наповнені.

Якого спортивного режиму ви дотримуєтесь сьогодні?

У мене чотири тренування на тиждень по годині та 40 хвилин на кардіо. Я прихильник тренувань, коли щодня – конкретна група м'язів. Понеділок – ноги, вівторок спина тощо. Це дає дуже хороший результат. Кардіо (велосипед, бігова доріжка, орбітрек) натще дуже корисно, але перед іншими тренуваннями я снідаю.

Як розпочинається ваш день? Чи є усталені ритуали?

Я встаю о 5 ранку, о 7 я вже на тренуванні. Я рано лягаю спати, рано прокидаюсь і відчуваю величезний приплив сил та енергії. Згідно з багатьма дослідженнями вчених, це найкращий режим для збереження молодості краси та гарного самопочуття. Де б я не знаходилася, ранок починаю з посмішки, вдячності, та склянки теплої води з лимоном. Це дуже важливо. Іноді я змушую себе посміхнутись,адже не завжди ранок буває добрим, не завжди ми прокидаємось у хорошому настрої. Але зараз це настільки стало звичкою, що я щиро вірю, що як ми починаємо день, так він і будується. Незалежно від погоди, дня тижня, настрою.

Як зберегти та покращити ментальне здоров'я?

Я дуже люблю людей, я горю своєю справою. У клініці на мене чекають пацієнти, а це величезна відповідальність. Правильні думки, настрій, підхід до будь-якої справи багато що вирішують. Я стою на цвяхах, медитую, регулярно займаюсь спортом, обожнюю бігати. У різні періоди свого життя я черпала багато для себе у літературі. Захоплювалась книгами таких авторів, як  Колін Тіппінг, Джо Діспенза, Майкл Ньютон – це завжди індивідуально, кожен знаходить свою. І сьогодні не падати духом, не здаватися, транслювати позитив мені допомагають моя любов та віра. А головна настільна книга для мене – це біблія.

Жінки завжди хочуть виглядати молодо та красиво. У двадцять років ресурс дає молодість. Коли жінці сорок, її зовнішність – це результат роботи над собою у всі попередні роки: спорт, харчування, правильне ставлення до життя, людей, здорова, адекватна любов до себе та оточуючих.

Чи підтримує вас чоловік і чи поділяє такий спосіб життя?

У будь-яких, навіть авантюрних починаннях він завжди на моїй стороні. Також займається спортом, грає у гольф. Але наш головний спільний проект спрямовано на підтримку дітей. Вже 15 років існує мій благодійний проект, у якому мене також підтримує чоловік. Ми оперуємо дітей із вродженою деформацією носа на безоплатній основі. Це важлива частина мого життя, який я віддаю себе повністю. Багато дітей змінили свою долю та життя на краще. І я щаслива, що причетна до цього. Адже з раннього віку будь-які дефекти зовнішності відбиваються на психіці. І якщо вчасно допомогти дітям, дати можливість жити повноцінним, здоровим життям, не відчувати комплексів, то життя змінюється кардинально. І діти розквітають, ростуть і перетворюються на успішних людей. Чи це не щастя?

Fashion producer: Олена Мусієвська

Photo: Михайло Федорак

Style: Ілля Гоменюк

Fashion Partners: Domino Group, Helen Marlen, Nagolovy,  The Icon

Jewellery партнер: Faberge_kyiv

 

Читайте також: Режисер Любомир Левицький в інтерв'ю для L'Officiel — про роль кінематографа під час війни

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).