Засновниці slow fashion бренду Hukh — про лімітоване виробництво, мінімалізм і дружбу з клієнтами

Интервью
13.02.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

HUKH — slow fashion бренд, який робить ставку на якість, не женеться за швидкоплинними трендами, а одяг випускає невеликими дропами. Бренд працює по передзамовленню, щоб уникати перевиробництва, а клієнтки напряму впливають на наповнення майбутніх дропів. 

Сестри Ніка та Віта Гук створили не просто сімейний бізнес, а бренд з філософією та цілим ком‘юніті людей, яких об‘єднує любов до якісного одягу.

В інтерв‘ю засновниці розповідають про споживацтво, шлях до створення власного бренду та діляться планами на майбутнє. 

З початку повномасштабної війни підтримувати все українське, в тому числі бренди, стало денною повісткою. Ви помітили це на власному бренді? 

Ніка: В перші місяці війни ми з Вітою з головою поринули в волонтерство і коли нарешті почали відновлювати роботу бренду, не надіялись на великий відгук. Здавалося, що одяг перестав бути пріоритетом для всіх і для нас зокрема. Ми були шоковані масштабами підтримки та кількістю продажів новинок. 

Віта: Про нас написали іноземні ЗМІ, європейські інфлюенсери рекомендували у своїх соцмережах, HUKH з’явився в десятках добірок «Купуй українське». Загалом з початку війни об‘єми наших продажів зросли, і ми дуже вдячні за таку підтримку.

HUKH випускає лімітовані колекції та враховує побажання клієнток з приводу асортименту. Розкажіть, як саме це відбувається? 

Ніка: Велика частка наших клієнтів за роки роботи стали близькими друзями. Ми з Вітою постійно ведемо з ними діалог, цікавимось відгуками про вироби, збираємо та аналізуємо їхній фідбек, знаємо, чого вони найбільше чекають, які моделі з попередніх колекцій найбільше припали їм до душі, повтор яких моделей вони б хотіли бачити в наступних сезонах, а також ділимось нашими планами.

Віта: Наша сторінка в Instagram давно переросла в невеличке ком‘юніті, де ми не просто консультуємо з приводу розмірів, а й вислуховуємо наших дівчат, намагаємося підібрати для них оптимальні моделі, інколи навіть відмовити від покупки, якщо бачимо, що річ з тих чи інших причин не сяде ідеально. Така відкрита комунікація допомагає нам краще зрозуміти свого клієнта. 

Часто клієнтки самі запитують в нас, чи не плануються певні вироби. Наприклад, пальта, піджаки чи сукні в наступному сезоні, щоб записатись в список очікування, тому ми легко орієнтуємось в тому, чого хочуть наші дівчата. Хоча признаємось, що не завжди можемо спрогнозувати рівень попиту. Партія, над якою працювали декілька місяців, може розійтися за кілька днів, і наші клієнтки терпляче чекають, поки ми відшиваємо для них наступну. 

Бути свідомим брендом — тренд і данина часу чи філософія життя? 

Віта: Наш бренд — це продовження нас самих, наших поглядів, орієнтирів, нашого підходу до життя. Нам не довелось довго думати над концепцією бренду, вона сформувалася абсолютно органічно в процесі розвитку. 

НІКА: В епоху перенасичення та консюмеризму керуватися лише трендом недалекоглядно і неперспективно. Коли те, що робиш, в синергії з внутрішнім світом, лише тоді творчість може знайти реальний відгук в людей. Впевнена, що серед наших клієнток є дуже багато однодумців. 

В чому виражається slow fashion бренду HUKH?

НІКА: Ми плануємо наші релізи так, щоб не допускати перевиробництва. Ми витрачаємо багато часу на розробку моделі, тестуємо посадку, крій, практичність, шукаємо баланс стилю та зручності, потім майстрині трансформують розробки в колекції або невеликі дропи, які ми випускаємо кілька разів на рік. Від моменту виникнення ідеї до реалізації готового продукту проходять місяці. При цьому наш асортимент не широкий, зате завжди виважений та максимально універсальний. У нас є ціла лінійка бестселерів, які ми вдосконалюємо та випускаємо з року в рік, надаючи їм нового вигляду, змінюємо кольори та тканини. Клієнтки щиро радіють, що матимуть свою ідеальну посадку  в кількох різних варіаціях.

ВІТА: Щороку ми розробляємо моделі, компліментарні до виробів попередніх сезонів. Таким чином ми заохочуємо наших клієнток пробувати нові комбінації зі старими речами Hukh. Це свого роду пожиттєва підтримка гардеробів клієнток, адже в них завжди є нові варіанти стилізацій наших попередніх айтемів. Також ми обожнюємо робити більш ексклюзивні речі в лімітованих кількостях. У новому сезоні, до прикладу,  буде представлено декілька таких позицій.

HUKH створює базовий мінімалістичний одяг. Чому вирішили обрати саме цю нішу?

НІКА: Ми не обирали її спеціально, спершу створювали одяг для своїх гардеробів, те, що закриє наші потреби. Працюючи стилісткою з багатьма жінками, я завжди звертала увагу на шматочки пазла їхніх гардеробів, які було складно дістати в правильному крої, правильній тканині чи за адекватною ціною, тому такі речі ми з самого початку шили в HUKH. Всі мої давні клієнтки стали дуже лояльними поціновувачками бренду, адже розуміють цінність нашої роботи.

Які речі HUKH варто придбати в першу чергу для стильного гардеробу?

Віта: Складне запитання, адже наші з Нікою гардероби складаються на 90% з речей HUKH, і кожна з них максимально продумана та універсальна. Мабуть, я б радила почати з наших костюмних виробів: брюк, спідниць і верхнього одягу, крій яких вдосконалюється вже не перший рік. Також спробуйте наші базові футболки та лонгсліви, вони вписуються в будь-який лук — вишуканий чи спортивний.

Чи допоміг досвід роботи стилісткою у створенні бренду одягу? 

Ніка: До моменту запуску HUKH я працювала стилісткою близько семи років і мала колосальне розуміння жіночої фігури, жіночих смаків і потреб. Також я добре орієнтувалась в тих атрибутах, які дають жінці відчуття власної крутості, сили. Всі ці атрибути ми з першого дня реалізовуємо в HUKH, тому досвід стилістики для мене безцінний.

Продовжіть речення: жінка, яка обирає HUKH — …

Віта: Це самодостатня жінка. Вона прогресивна, сучасна, цінує свій час і комфорт, не прагне нікому нічого доводити. 

Ніка: Це жінка, яка робить світ кращим. Без перебільшень. Перевірено на наших клієнтках.

Поділіться планами на найближче і не дуже майбутнє.

Віта: Що стосується найближчих сезонів, HUKH нарешті розвіртуалізується, і наші клієнтки з різних міст зможуть приміряти бажані речі. Більше сказати поки не можемо.

Ніка: Якщо говорити про прагнення на найближчі роки — з бренду одягу HUKH перетвориться на лайфстайл-бренд, зараз ми інтенсивно працюємо в цьому напрямку.

Читайте також: В очікуванні тепла: Трикотажна колекція бренду Marsego

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).