Юлія Марушевська: "Головне — робити зміни і впроваджувати нові стандарти в життя"

Интервью
30.05.2019
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Екс-голова митниці, громадський активіст, член команди Transparency International Defense & Security Programme в Україні Юлія Марушевська стала третьою героїнею спецпроекту L'Officiel та українського бренду костюмів LKcostume, який присвячений жінкам-керівницям. Про кар'єру, стиль та захоплення Юлія розповіла нам в інтерв'ю.

 

Ким ви мріяли стати в дитинстві і на кого пішли вчитися?

Я з дитинства багато читала, і моя перша книжка була про пригоди Аліси, яка літала між планетами та вирішувала складні завдання, рятуючи світи, мандруючи між часом і простором. Оскільки на космічного мандрівника ніде не вчили, то через свою любов до літератури я пішла вчитися в Інститут філології університету Шевченка. Вже згодом, проект за проектом, я набувала нових знань і минулого року закінчила потужну міжнародну програму Executive MPA в Нью-Йоркському та Лондонському університетах, а також завдяки активній громадській позиції та тим подіям, що відбувалися в Україні, мені пощастило побувати на стажуванні з держуправління в Стенфордському університеті.

Костюм LKcostume, сумка і туфлі Kachorovska atelier

 

У вас є досвід отримання освіти у Великій Британії та США. Що, на ваш погляд, варто перейняти українським університетам?

Взагалі для мене це був дуже важливий момент — побачити, як працює західна освітня система, зсередини. До речі, американська та британська системи освіти між собою відрізняються, кожна з них має свої переваги, але їх об’єднує націленість на реальний світ. Ця освіта є case-based, і кожну програму ми розглядаємо відповідно до реальних випадків. Ось, наприклад, на курсі управління змінами в Лондонському університеті ми брали реальні приклади трансформацій Британського музею або ж німецьких авіаліній. Ми розбирали детально як і чому зміни вдавались, а згодом пропонували свої моделі трансформацій і обговорювали в групі, шукаючи переваги і недоліки кожного із запропонованих підходів. Все це могло тривати годинами, з постійною підтримкою професора курсу.

Екс-голова митниці, громадський активіст, тепер член команди Transparency International Defense & Security Programme в Україні. Ваші сфери діяльності дуже відрізняються одна від одної. Розкажіть, з чим пов'язана зміна сфери цього разу?

Насправді ці сфери є дуже близькими одна до одної, вони всі направлені на те, щоб змінювати нашу країну, і це скоріше просто спосіб з різних точок зору поглянути на одну і ту ж саму проблему: проблему модернізації України. І тут неважливо звідки починати: чи з районної бібліотеки, чи з Міністерства фінансів. Все це взаємопов’язане, і логіка змін завжди буде дуже схожа. Головне — їх робити і впроваджувати нові стандарти в життя.

Що потрібно зробити, щоб побороти корупцію в Україні на прикладі оборонної сфери? І як багато часу має піти на поліпшення ситуації, чи допоможе в цьому новообрана команда?

Це широке питання, нам доведеться довго спілкуватися, щоб охопити всі сфери. Щодо першочергових кроків, то вони, звісно, будуть стосуватися наведення ладу в українському концерні державних підприємств Укроборонпром. Там треба зробити якісний різносторонній аудит, перебудувати наглядову раду, працювати із закупівлями та зниженням рівня секретності. Як швидко? Це буде залежати від політичної волі. Я все ж таки стою на позиції того, що швидкі зміни можливі, якщо для цього є бажання. Звісно, згодом потрібен час, щоб зміни стабілізувались і закріпились, але перші кроки та реформи не творяться роками. Вони мають відбутися за доволі обмежений термін, щоб дати поштовх для побудови здорової системи.

Сукня LKcostume

 

Чи є в Україні упереджене ставлення до жінок-керівників і чи стикалися ви особисто з такою проблемою?

Щоб зрозуміти, чи є в Україні якесь особливе ставлення до жінок-керівників, достатньо просто подивитись на кількість жінок-керівників в Україні, в українському уряді, парламенті та в складі керівництва найбільших компаній. Поки що це не дуже весела картина. Мені, на щастя, не доводилось стикатися з яскраво виявленою дискримінацією, хоча іноді доводилось бувати в не зовсім однозначних ситуаціях. Іноді я думала, що якби зі своїм досвідом, освітою, навичками я була чоловіком, то мені, напевно, було би простіше. Але в той же час я розумію, що ми є суспільство, яке розвивається і стає з року в рік кращим, і я бачу, як багато жінок навколо мене професійно зростають і задають нові тренди в своїх середовищах.

Як ви проводите вільний час і чи є він у вашому графіку?

Якісно і наповнено проведений вільний час - це основа для подальшої ефективної роботи. Я дуже люблю гірські лижі, неймовірно люблю природу, море. Іноді намагаюсь посеред робочого дня перехопити свіжого повітря, подивитись на світ навколо себе. Проводжу зустрічі на ходу, на Володимирський гірці, наприклад, або ж у невеличкому ботанічному саду за університетом Шевченка. І як я вже раніше зазначала, я люблю читати книги. Це мій світ, де я знаходжу спокій і відповіді на питання, що турбують.

Протягом вашої кар'єри ви були на відповідальних посадах, де потрібно дотримуватися ділового дрес-коду. Чи підходить вам цей стиль або це скоріше "робоча уніформа"?

Коли ти на посаді, то діловий дрес-код — це, скоріше, повага до державної інституції і до громадян, для яких працюєш. Тому я завжди намагаюся дотримуватися дрес-коду, можливо не настільки суворо і консервативно, але максимально коректно. Але іноді, коли немає ніяких серйозних зустрічей, можу вдягнути кросівки, легку сукню і набагато вільніше себе почувати.

Костюм LKcostume

 

Є такий вислів: "Зустрічають по одежі, а проводжають по розуму". Була у вашій кар'єрі історія, коли бездоганний зовнішній вигляд зіграв роль під час важливої ділової зустрічі?

В мене, насправді, було багато зустрічей на різних рівнях, і виглядати на них добре — це важливо для мене. Але це, скоріше, моє внутрішнє відчуття. Впевненість кожної жінки на 95 відсотків залежить від її внутрішнього відчуття і речі можуть ефектно це доповнювати, але головне, щоб жінка любила і поважала себе і знала, що і для чого вона робить.

Які бренди вам подобаються? Чи є серед них українські дизайнери?

Я дуже люблю і поважаю українських дизайнерів і завжди намагаюся дати їм шанс першими, коли шукаю одяг. Готуючись до певної події, я спершу передивлюсь українські сукні, забіжу у “Всі свої”, і вже коли нічого не знаходжу, тоді шукаю по світовим брендам. Але дуже часто вдається знаходити. Український одяг з кожним роком стає все якіснішим, цікавішим, здатним задовольнити різні смаки і відповідати різним потребам. І коли на міжнародних подіях мене питають, звідки моя сукня, я з радістю відповідаю: "З України".

Підбори або кросівки?

Підбори — для роботи, кросівки — для відпочинку.

5 головних правил, яких ви дотримуєтесь при складанні свого гардеробу?

По-перше, я завжди думаю про те, яким буде мій день, і відповідно до цього планую що вдягати. По-друге, в плані аксесуарів, напевно, краще менше. Я скоріше не вдягну аксесуар, ніж вдягну зайвий. Так само з кількістю кольорів і деталей. Мені подобається простота. По-третє, взуття має бути комфортне і красиве. Це для мене важливо і через це витрачаю купу часу для того, щоб знайти кожну нову пару. Наступне правило — одяг для життя, а не життя для одягу. Я обираю речі, які мені пасують, а не просто гучні бренди. І, напевно, найголовніше правило — ніяких правил. Навіть якщо сьогодні в мене найсерйозніші зустрічі, а я відчуваю, що хочу вдягнути щось, що не буде цілком працювати, але зробить мене щасливішою, наповненішою, то я це зроблю.

Сукня LKcostume

 

Хто з відомих жінок для вас є надихаючим прикладом?

Я поважаю та ціную сильних жінок і намагаюсь вчитись у них. Пам’ятаю, моїм шкільним натхненням була Леся Українка. Я, як юний науковець, досліджувала її життя для Малої академії наук і була вражена як вона поєднувала в собі чуттєвість і стійку політичну позицію. Мене також вразила Соломія Павличко — український літературний критик, модерна жінка, яка привносила світові ідеї в українську провінційну дійсність дев’яностих років.
Із світових лідерів подобається Саманта Пауер — як з твердістю та гострим розумом вона відстоює свої ідеали в Організації Об’єднаних Націй. З наших співвітчизниць мені дуже імпонує пані Уляна Супрун. Вона несе зовсім інакшу якість в український політикум: людяність, вірність цінностям і здатність до цілеспрямованої боротьби.

Взагалі, мене надихають українські жінки. За будь-яких умов, за постійної турбулентності і у складній соціальній ситуації, їм вдається брати на себе відповідальність, реалізовуватись, гарно виглядати, ще й надихати та підтримувати близьких. Це дивовижно.

Над съемкой работали:

Фотограф: Сергей Васильев
Стилист: Анна Гончарова
Прически: Анна Матвиенко
Макияж: Анастасия Леонова
Продюсер: Диана Мельникова
Ассистент стилиста: Мария Загоруйко

Редакция выражает благодарность Coworking Platforma Leonardo за помощь в проведении съемки Coworking Platforma Leonardo, Киев, ул. Богдана Хмельницкого, 17/52
  

Читайте также: Анастасия Деева: "Уважая право выбора друг друга и свободу быть собой, мы можем стать лучшим обществом"

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).