Феномен сучасного кінематографу — Кейт Бланшетт: 5 культових фільмів за участі акторки

Статьи
14.05.2024
ПОДЕЛИТЬСЯ
«Керол», «Талановитий містер Ріплі» та інші
ПОДЕЛИТЬСЯ

Здатна перевтілюватися в чи не будь-якого персонажа, Кейт Бланшетт є однією з найвидатніших акторок свого покоління. Знаменитість двічі ставала лауреаткою премії «Оскар», а в її фільмографії — більше 50-ти фільмів, які формують сучасний кінематограф. На честь дня народження Кейт Бланшетт ми згадуємо п’ять стрічок за її участі, які варто подивитися за життя.

«Талановитий містер Ріплі» (1999)

Для того, аби справити враження не потрібно багато часу, що доводить Кейт Бланшетт у фільмі «Талановитий містер Ріплі». Короткі діалоги та сцени акторки втілюють захоплюючу вишуканість та винятковий стиль Меридіт Лог, світської левиці, яка стала черговою шаховою фігурою в грі Ріплі.

Авіатор (2004)

11 номінацій на премію «Оскар», одна з перемог у котрих належить Кейт Бланшетт. Фільм «Авіатор» режисерства Мартіна Скорсезе розповідає історію відомого авіатора та продюсера Говарда Х’юза. Його роль на екрані втілив Леонардо Ді Капріо, водночас Бланшетт зіграла Кетрін Хепберн, за що отримала першу статуетку в номінації «Краща акторка другого плану».

«Жасмін» (2013)

Сюжет стрічки розгортається в двох часових вимірах, де головна героїня на ім’я Жасмін з’являється на екрані в минулому та теперішньому: раніше — в образі безтурботної дружини заможного чоловіка (Алек Болдвін), зараз — як жінка, змушена оговтуватися після розлучення в скромній квартирі сестри в Сан-Франциско. Кейт Бланшетт втілює мозаїку життєвої драми, де в баченні Вуді Аллена присутня сатира та інтелектуальні жарти.

«Керол» (2015)

Фільм «Керол» заснований на революційній книзі Патриції Хайсміт «Ціна солі» (The Price of Salt) 1952 року. Роман розповідає про двох кардинально різних жінок, які змогли стати близькими одна одній. У Нью-Йорку 50-х зустрінуться нещасливі в стосунках продавчиня іграшок Тереза (Руні Мара) та заможна жінка Керол (Кейт Бланшетт), доля яких зміниться — варто лише наважитися.

«Алея жаху» (2021)

Цирк, шахрайство, зломлені долі — фільм «Алея жаху» пропонує глядачам «хліб та видовища», до яких ті могли бути не готові. У нуарній картині Гільєрмо дель Тора акторка Кейт Бланшетт з’являється в образі фатального психоаналітика та прихильниці теорій Фрейда Ліліт Ріттер. Її «жертва» — головний герой картини, вправний шахрай Стен Карлайн (Бредлі Купер).

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).