У Відні відкриється персональна виставка української художниці Hélène Litorelle

Искусство
09.06.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
«Зламані мрії. Щоденник війни з українського укриття»
ПОДЕЛИТЬСЯ

Польський інститут у Відні, під патронатом Посольства України в Республіці Австрія, презентує персональну виставку робіт української художниці та дизайнерки Hélène Litorelle.

Свій творчий шлях майстриня розпочала у 2008 році, відкривши новий напрямок у мистецтві під назвою «Езотеричне мистецтво», а у 2010 молода художниця взяла участь у виставці в київській Mironova Gallery. Інтерес до історії старовинних символів призвів до заснування у 2018 році власного нішевого бренду аксесуарів і прикрас Hélène Litorelle. Його концепція полягає в символах, через які наші предки передавали свої таємні знання майбутнім поколінням. За допомогою символічних принтів та прикрас дизайнерка показує зв’язок між стародавнім і сучасним світом та зв’язок природи з людиною. У 2018 році бренд було представлено в Монако, а у 2020 – в шоурумі під час Тижня моди в Парижі. У своїх колекціях Hélène Litorelle висвітлює економічні та політичні події, а також світові природні катаклізми. 

Після повномасштабного російського вторгнення в Україну художниця разом із восьмимісячним сином переховувалася в одному з київських бомбосховищ. Враження від днів, проведених в укритті, емоційні переживання, роздуми та прийняття рішення про переїзд у більш безпечний регіон України знайшли своє віддзеркалення в роботах-спогадах майстрині. 

Художниця поєднала власні малюнки з вирізками газетних статей на воєнну тематику. Через них Hélène Litorelle ділиться пережитим: опинившись всередині ситуації, важко усвідомити її реальність, а тому низка днів зливається в один – суцільний і нескінченний. Авторка проводить паралелі між пробудженням вранці від бомбардувань, що несуть смерть, і пробудженням від настання пологів, що дають життя. І життя це неодмінно пробивається й розквітає слідом за смертю. Тому майстриня наголошує: нам вкрай важливо жити далі, намагаючись зберегти як власні маленькі звички, так і гідність із любов’ю, адже вони є відмінними рисами Людини. Тоді як відсутність в особистості материнської любові й гідності призводить до насильства над тими, хто їх має, — саме це ми спостерігаємо в загарбників. 

Крім робіт художниці, відвідувачі зможуть побачити макет хустини, що вона створила як дизайнерка для Скарбниці Національного музею історії України. Натхненням став відомий експонат Скарбниці – Скіфська пектораль, зображення з якої Hélène Litorelle використала в принтах на шовковій тканині. 

 

Читайте також: 

Тимчасово переміщене мистецтво: художниці Олена Штепура та Ксенія Дацюк — про виставку у Відні

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).